Edukacja medyczna: tu też pomagają innowacje

Autor: Puls Biznesu/Rynek Zdrowia • • 11 kwietnia 2018 12:06

Nowoczesne technologie coraz częściej trafiają do klinik i na uczelnie, ułatwiając proces kształcenia w sektorze opieki zdrowotnej. Na rynku, obok technologicznych gigantów, wyrastają również małe firmy, tworzące nowe, innowacyjne systemy.

Wśród osiągnięć polskich firm jest m.in. platforma do transmisji audiowizualnej z sal operacyjnych Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Wrocławska spółka Laparo założona pod koniec 2015 r. projektuje i produkuje urządzenia do symulacji medycznej oraz narzędzia umożliwiające wykonanie profesjonalnego treningu laparoskopowego. Jej produkty znalazły nabywców już w 60 krajach - informuje Puls Biznesu.

Z kolei poznańska spółka Medvc.eu opracowała platformę do transmisji audiowizualnej z sal operacyjnych. Umożliwia ona zdalną komunikację między lekarzami i konsultacje na odległość w czasie rzeczywistym. System pozwala również na przesyłanie obrazów z mikroskopów lub endoskopów.

„Podglądanie” profesjonalistów w pracy może ułatwić również wirtualna rzeczywistość, co w technologicznej i biznesowej działalności wykorzystuje warszawska firma Bivrost, produkująca systemy do nagrywania wideo w formacie 360 stopni i rozwiązania do streamingu na żywo.

Więcej: pb.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum