Dziś kończy się drugi nabór na specjalizacje lekarskie. Zostało 1,3 tys. miejsc

Autor: oprac. JKB • Źródło: CMKP, Rynek Zdrowia28 listopada 2022 07:00

Do 28 listopada trwa drugi nabór na specjalizacje lekarskie. Na tym etapie dostępnych jest 1 307 miejsc rezydenckich oraz 10 889 miejsc pozarezydenckich.

Dziś kończy się drugi nabór na specjalizacje lekarskie. Zostało 1,3 tys. miejsc
Do 28 listopada trwa drugi nabór na specjalizacje lekarskie Fot. AdobeStock
  • Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego pod koniec ubiegłego tygodnia uruchomiło drugi etap procesu kwalifikacji na specjalizacje lekarskie
  • W drugim etapie łącznie dostępnych jest 1 307 miejsc rezydenckich i 10 889 miejsc pozarezydenckich
  • Nabór trwa do 28 listopada – do tego dnia lekarze mają czas na potwierdzenie w Systemie Monitorowania Kształcenia (SMK) czy przyjmują miejsca specjalizacyjne

Do 28 listopada drugi nabór na specjalizacje lekarskie

18 listopada w Systemie Monitorowania Kształcenia (SMK) opublikowano listę lekarzy i lekarzy dentystów zakwalifikowanych oraz niezakwalifikowanych do szkolenia specjalizacyjnego po pierwszym etapie postępowania kwalifikacyjnego. Dla lekarzy, którzy potwierdzili przyjęcie przyznanego miejsca, na tym etapie postępowanie się zamyka.

Natomiast 308 osób w przypadku miejsc rezydenckich i 198 miejsc pozarezydenckich nie potwierdziło miejsca szkoleniowego w pierwszym etapie – razem z lekarzami niezakwalifikowanymi automatycznie przystąpili do drugiego etapu kwalifikacji.

Drugi etap trwa do 28 listopada. Do rozdysponowania są: 302 miejsca rezydenckie i 152 miejsca pozarezydenckie, przy czym łączna pula miejsc dostępnych wynosi: 1 307 dla miejsc rezydenckich i 10 889 dla miejsc pozarezydenckich – podaje CMKP.

Po 28 listopada opublikowane zostaną listy końcowe kwalifikacji na specjalizacje

Jak wyjaśnia CMKP, lekarz zakwalifikowany w drugim etapie ma czas do 28 listopada na potwierdzenie w SMK czy przyjmuje miejsce specjalizacyjne.

- Brak potwierdzenia uznaje się za ostateczne odstąpienie lekarza od postępowania kwalifikacyjnego. Po tym terminie w SMK i na stronie internetowej Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego zostaną opublikowane końcowe listy lekarzy i lekarzy dentystów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych w jesiennym postępowaniu  - wyjaśnia CMKP.

Już po ogłoszeniu końcowych list osób zakwalifikowanych wojewodowie będą kierowali lekarzy do jednostek szkoleniowych.Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze