Dyrektor Szkoły Doktorskiej SUM została prezesem elektem Polskiego Towarzystwa Angiologicznego

Autor: oprac. SzB • Źródło: SUM, Rynek Zdrowia30 sierpnia 2022 10:20

Dyrektor Szkoły Doktorskiej SUM została wybrana prezesem elektem Polskiego Towarzystwa Angiologicznego na kadencję 2024-2026.

Dyrektor Szkoły Doktorskiej SUM została prezesem elektem Polskiego Towarzystwa Angiologicznego
Dyrektor Szkoły Doktorskiej SUM została Prezesem Elektem Polskiego Towarzystwa Angiologicznego. Fot. SUM
  • Prof. dr hab. n. med. Agata Stanek została wybrana w głosowaniu prezesem elektem PTA na kadencję 2024-2026
  • Stanek jest dyrektorem Szkoły Doktorskiej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, a także zastępcą kierownika Katedry i Oddziału Klinicznego Chorób Wewnętrznych, Angiologii i Medycyny Fizykalnej
  • Posiada specjalizację z chorób wewnętrznych, angiologii, a także z balneologii i medycyny fizykalnej. Uzyskała ponadto Europejską specjalizację w dziedzinie angiologii

Wyróżnienie dla dyrektor Szkoły Doktorskiej SUM

Prof. dr hab. n. med. Agata Stanek, która jest dyrektorem Szkoły Doktorskiej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, na Walnym Zgromadzeniu Członków Polskiego Towarzystwa Angiologicznego we Wrocławiu została wybrana prezesem elektem PTA na kadencję 2024-2026.

Stanek jest również zastępcą kierownika Katedry i Oddziału Klinicznego Chorób Wewnętrznych, Angiologii i Medycyny Fizykalnej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

Posiada specjalizację z chorób wewnętrznych, angiologii, a także z balneologii i medycyny fizykalnej. Uzyskała także Europejską specjalizację w dziedzinie angiologii (CESMA-UEMS European Diploma in Angiology/Vascular Medicine).

- Wybór Profesor Agaty Stanek na Prezesa Elekta PTA to nobilitacja dla całego Zespołu Katedry, a także kolejne potwierdzenie, że Katedra i Oddział Kliniczny Chorób Wewnętrznych, Angiologii i Medycyny Fizykalnej w Bytomiu jest wysokiej klasy ośrodkiem naukowo-badawczym i klinicznym, mającym silną pozycję i dobrze ugruntowane miejsce na mapie polskiej nauki i medycyny, w tym zwłaszcza angiologii - czytamy na stronie internetowej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum