Dr Magdalena Krawczyk z GUMedu z nagrodą ministra za najlepszy wynik egzaminu

Autor: oprac. KM • Źródło: Gdański Uniwersytet Medyczny28 grudnia 2022 15:30

Dr Magdalena Krawczyk z Katedry i Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego odebrała od wiceministra zdrowia Piotra Brombera dyplom i list gratulacyjny za najlepszy wynik w Polsce, osiągnięty w 2020 r. na egzaminie specjalizacyjnym w dziedzinie onkologii i hematologii dziecięcej.

Dr Magdalena Krawczyk z GUMedu z nagrodą ministra za najlepszy wynik egzaminu
Gdański Uniwersytet Medyczny, fot. Shutterstock

 

Specjalistka z GUMedu z nagrodą za najlepszy wynik egzaminu w swojej specjalizacji

Jak poinformował Gdański Uniwersytet Medyczny, dr Magdalena Krawczyk z Katedry i Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii GUMed odebrała z rąk wiceministra zdrowia Piotra Brombera dyplom i list gratulacyjny za najlepszy wynik w Polsce, osiągnięty w 2020 r. na egzaminie specjalizacyjnym w dziedzinie onkologii i hematologii dziecięcej.

Dr Krawczyk jest m.in. laureatką konkursu European School of Hematology. Odbyła także 3-miesięczny staż w La Fondazione Monza e Brianza per il Bambino e la sua Mamma we Włoszech – najbardziej renomowanym europejskim ośrodku hematologii i transplantacji komórek krwiotwórczych u dzieci - podał GUMed.

- Specjalistka łączy pracę kliniczną z prowadzeniem badań naukowych, w ramach których poszukuje nowych markerów prognostycznych i predykcyjnych w mięsakach tkanek miękkich i guzach bardzo rzadko występujących. Rozwija również nowoczesną diagnostykę i leczenie anomalii naczyniowych oraz zastosowanie nowoczesnych terapii celowanych u dzieci - podkreślono w komunikacie uczelni.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum