×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Dr Agnieszka Siennicka nominowana do nagrody "Naukowiec Przyszłości 2023"

Autor: oprac. MP • Źródło: UMW/Rynek Zdrowia26 stycznia 2023 16:00

Dr Agnieszka Siennicka z Katedry Fizjologii i Patofizjologii Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu otrzymała nominację do nagrody "Naukowiec Przyszłości 2023" w kategorii "Kobieta nauki, która zmienia świat" - poinformowała uczelnia.

Dr Agnieszka Siennicka nominowana do nagrody "Naukowiec Przyszłości 2023"
Dr Agnieszka Siennicka z Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu nominowana do nagrody "Naukowiec Przyszłości 2023" Fot. UMW

 

W październiku VIII edycja Forum Inteligentnego Rozwoju

Dr Agnieszka Siennicka została nominowana do nagrody "Naukowiec Przyszłości 2023" w kategorii "Kobieta nauki, która zmienia świat" za – jak napisano w uzasadnieniu – "prowadzenie badań naukowych mających wymierny wpływ na rozwój przedsięwzięć z obszaru sztucznej inteligencji".

Jury nagrody przyznawanej przez Fundację Forum Inteligentnego Rozwoju doceniło zaangażowanie dr Agnieszki Siennickiej w projekt Heartbit_4.0, dotyczący zastosowania innowacyjnych technik analizy danych medycznych w kardiologii - poinformował Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu.

Podkreślono również "pozytywne i odważne podejście do promocji i upowszechniania dotychczasowych wyników badań wśród społeczeństwa, z nastawieniem na wprowadzenie efektów pracy do praktyki gospodarczej".

Sam projekt "HeartBIT_4.0 - Application of innovative Medical Data Science technologies for heart diseases", którego liderem był UMW, został natomiast zgłoszony do "Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2023" w kategorii "Projekt przyszłości".

Kapituła konkursu wskazała, że "pomysł, realizacja i przyszłe wyniki przedsięwzięcia mogą skutkować pozytywnym wpływem na rozwój ochrony zdrowia", jak również dostrzegła "otwarte podejście do promocji i komunikacji ze społeczeństwem w celu przedstawiania wagi korzyści wynikających z realizowanego rozwiązania".

Nagrody zostaną wręczone podczas VIII edycji Forum Inteligentnego Rozwoju, które odbędzie się w październiku br. w Uniejowie.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze