Diagności: ujawnić testy

Autor: AK/Rynek Zdrowia • • 09 czerwca 2010 12:45

Krajowa Rada Diagnostów Laboratoryjnych zwróciła się do Ministra Zdrowia o zmianę przepisów dotyczących egzaminu specjalizacyjnego.

Chodzi tu o przepis, który stanowi, że pytania egzaminacyjne są tajne nawet już po tym jak egzamin zostanie przeprowadzony. Rada postuluje o to, aby zmienić przepisy tak żeby Centrum Egzaminów Medycznych publikowało pytania bezpośrednio po przeprowadzeniu egzaminu.

Zdaniem diagnostów, utajnienie pytań nawet po egzaminie uniemożliwia zdającym odwołanie się od decyzji Komisji, a także dokładną weryfikację treści egzaminu.

KRDL przypomina też, że testy z innych przeprowadzanych egzaminów przez CEM są jawne np. testy z Lekarskiego Egzaminu Państwowego czy Lekarsko-Dentystycznego Egzaminu Państwowego.

Przypomnijmy, że kwestia nieujawniania przez CEM pytań była wielokrotnie poruszana przez lekarzy zdających egzamin specjalizacyjny z chorób wewnętrznych. Lekarze organizowali akcję, której założeniem było, że zdający zapamiętują pytania, a później na tej podstawie odtwarzają całą treść testu.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum