×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole

Darmowe kursy dla logopedów, dietetyków, diagnostów i elektroradiologów. Trwa rekrutacja

Autor: oprac. KK • Źródło: zdrowie.gov.pl, Rynek Zdrowia09 czerwca 2023 14:00

Ministerstwo Zdrowia przypomina o kursach podnoszących kwalifikacje zawodowe kadry medycznej udzielającej świadczeń zdrowotnych. Projekt realizowany jest do 31 grudnia 2023 roku.

Darmowe kursy dla logopedów, dietetyków, diagnostów i elektroradiologów. Trwa rekrutacja
Kursy podnoszące kwalifikacje są skierowane do kadry medycznej. Fot. Shutterstock
 • "Kursy podnoszące kwalifikacje kadry medycznej udzielającej świadczeń zdrowotnych, w tym w związku z chorobą zakaźną, w szczególności COVID-19" to projekt, którego celem jest podniesienia kwalifikacji i kompetencji zawodowych
 • Projekt skierowany jest do grupy docelowej osób pracujących w systemie ochrony zdrowia m.in. diagnostów laboratoryjnych, dietetyków, logopedów, elektroradiologów
 • Wskazany projekt jest realizowany przez Departament Rozwoju Kadr Medycznych Ministerstwa Zdrowia w partnerstwie z Krajową Izbą Diagnostów Laboratoryjnych oraz Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego

Kursy kwalifikacyjne dla kadry medycznej

Jak podaje portal zdrowie.gov.pl, projekt "Kursy podnoszące kwalifikacje kadry medycznej udzielającej świadczeń zdrowotnych, w tym w związku z chorobą zakaźną, w szczególności COVID-19", został uruchomiony w celu podniesienia kwalifikacji i kompetencji zawodowych  przedstawicieli zawodów medycznych na terenie całego kraju.

Głównym działaniem w projekcie jest przeprowadzenie szkoleń, które mają na celu wzbogacić system opieki zdrowotnej o wysoko wyspecjalizowaną kadrę medyczną, która zdobędzie wiedzę i umiejętności z zakresu czynności wykonywanych u pacjenta z podejrzeniem choroby zakaźnej, w tym w szczególności choroby COVID-19, w trakcie choroby oraz po jej przebyciu – czytamy w serwisie zdrowie.gov.pl.

Co ważne kursy są skierowane do:

 • diagnostów laboratoryjnych,
 • dietetyków,
 • logopedów,
 • elektroradiologów,
 • pozostałej kadry medycznej pracującej w medycznych laboratoriach diagnostycznych.

Projekt ten realizowany jest do 31 grudnia 2023 roku. Współfinansowany przez Unię Europejską ze środków EFS w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, oś VII. Wsparcie REACT-EU dla obszaru zdrowia, działanie: 7.1 Wzmocnienie zasobów kadrowych systemu ochrony zdrowia – wartość projektu wynosi 30 mln złotych.

Szczegóły dotyczące rekrutacji dla poszczególnych grup zawodowych znajdują się na stronie poświęconej Funduszom Europejskim dla Zdrowia.

Źródło: MZ
Źródło: MZ

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

  Najnowsze