Czwarta edycja konkursu Prix Galien Polska rozpoczęta

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 03 marca 2016 12:38

Ogłoszono czwartą edycję konkursu Prix Galien Polska. Przełomowe odkrycia w dziedzinie medycyny i farmacji oraz innowacyjne produkty lecznicze można zgłaszać do 30 czerwca 2016 r. - poinformowała PAP koordynatorka konkursu, Katarzyna Starosławska.

Czwarta edycja konkursu Prix Galien Polska rozpoczęta
Czwarta edycja konkursu Prix Galien Polska rozpoczęta. Fot. Archiwum

W konkursie Prix Galien Polska 2016 r. mogą brać udział naukowcy, instytucje badawcze, firmy farmaceutyczne, producenci wyrobów medycznych oraz twórcy kampanii zdrowotnych.

Kapituła pod przewodnictwem profesora Cezarego Szczylika z Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie wybierze zwycięzców w takich kategoriach, jak innowacyjny produkt leczniczy oraz wyrób medyczny, innowacyjne odkrycie naukowe.

Nowością w tegorocznym konkursie jest czwarta kategoria - innowacyjna kampania zdrowotna, która może mieć przełomowy wpływ na diagnostykę, leczenie i/lub zapobieganie chorobom, zmianę stylu życia na bardziej prozdrowotny.

Lista zwycięzców polskiej edycji zostanie ogłoszona podczas uroczystej gali w listopadzie 2016 r.

Konkurs odbywa się w 17 krajach, m.in. we Francji, Hiszpanii, Portugalii, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Holandii, Belgii, Luksemburgu, Szwajcarii, Włoszech, Turcji, Izraelu, Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Co dwa lata zdobywcy Prix Galien z poszczególnych krajów biorą udział w konkursie International Prix Galien, który wyróżnia najważniejsze innowacje w skali globalnej.

W 2014 roku nagrodę międzynarodową (za stworzenie Krajowej Sieci Teleaudiologii) zdobył polski Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu kierowany przez prof. Henryka Skarżyńskiego.

Nagrodę Prix Galien ufundował w 1970 r. we Francji farmaceuta Roland Mehl, jego intencją było promowanie znaczących i najbardziej przełomowych postępów dokonanych w przemyśle farmaceutycznym i medycznym. Z biegiem lat, nagroda zyskała prestiż i uznanie na całym świecie. Uważana jest za największe wyróżnienie w zakresie urządzeń medycznych po Nagrodzie Nobla w dziedzinie medycyny.

Nazwa Prix Galien pochodzi od imienia Klaudiusza Galena, greckiego ojca farmacji i medycyny, utalentowanego eksperymentatora, anatoma i filozofa, którego odkrycia wywarły bardzo duży wpływ na rozwój nauki.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum