Częstochowa: tu również planują uruchomienie kierunku lekarskiego

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 21 maja 2019 07:31

Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie planuje uruchomienie kierunku lekarskiego - podaje Gazeta Wyborcza.

Częstochowa: tu również planują uruchomienie kierunku lekarskiego
FOT. Śląski Uniwersytet Medyczny; zdjęcie ilustracyjne

Częstochowska uczelnia czeka obecnie na przyznanie uprawnień do nadawania tytułów naukowych w dziedzinie "ochrona zdrowia". To ma być milowy krok w uruchomieniu w Częstochowie kierunku lekarskiego.

Podczas poniedziałkowej (20 maja) konferencji prasowej rektor Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego w Częstochowie, prof. Anna Wypych-Gawrońska, podkreślała, że od wizyty wiceministra nauki i szkolnictwa wyższego Piotra Müllera we wrześniu ubiegłego roku, kiedy to padły pierwsze pytania o możliwość uruchomienia na UJD kierunku lekarskiego, władze uczelni podjęły wielokierunkowe działania, by w niedalekiej przyszłości - najwcześniej za rok - rozpocząć w Częstochowie kształcenie lekarzy.

- Jednym z podstawowych działań było przygotowanie wniosku o uprawnienia do nadawania stopni doktora w dyscyplinie nauka o zdrowiu. Wniosek jest procedowany od kilku miesięcy w centralnej komisji (ds. stopni i tytułów naukowych - red) - dodała prof. Wypych-Gawrońska.

Więcej: czestochowa.wyborcza.pl

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum