Cieszyn: praktyki dla pielęgniarek w Szpitalu Śląskim

Autor: KG/Rynek Zdrowia • • 18 czerwca 2019 20:45

Szpital Śląski w Cieszynie podpisał w poniedziałek (17 czerwca) porozumienie z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Raciborzu, dotyczące praktyk dla studentów na kierunku pielęgniarstwo

Cieszyn: praktyki dla pielęgniarek w Szpitalu Śląskim
W spotkaniu uczestniczyli Czesław Płygawko, dyrektor Szpitala Śląskiego w Cieszynie, prof. Ewa Stachura, rektor PWSZ w Raciborzu, Jan Kawulok, przewodniczący Sejmiku Województwa Śląskiego oraz Mieczysław Szczurek, starosta cieszyński. Fot. Materiały prasowe

Na mocy tego porozumienia, kształcący się w raciborskiej uczelni mieszkańcy naszego powiatu będą mogli zdobywać doświadczenie i praktyczną wiedzę z zakresu pielęgniarstwa w cieszyńskim szpitalu. Uczelnia będzie starała się organizować zajęcia teoretyczne w ten sposób, aby nie kolidowały one z praktyczną nauką zawodu w szpitalu - czytamy w komunikacie prasowym.

Problem braku personelu pielęgniarskiego dotyka większość placówek w całym kraju, a nowych specjalistów przybywa bardzo mało. Dyrekcja Szpitala Śląskiego stara się jednak zachować odpowiedni poziom zatrudnienia w tym zawodzie, zapobiegając likwidacji łóżek na oddziałach.

- Inicjujemy dziś nową formę współpracy naszego szpitala z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Raciborzu w zakresie kształcenia pielęgniarek i pielęgniarzy. Chcemy tym samym zwiększyć zainteresowanie podjęciem studiów na tym kierunku. Mamy sporo do zaoferowania i chcemy się otworzyć dla tych osób, które zdecydują się podjąć naukę w tym zawodzie - mówił Czesław Płygawko, dyrektor Szpitala Śląskiego w Cieszynie.

Jednym z  rozwiązań tego problemu jest wprowadzanie na kolejnych uczelniach kierunku pielęgniarstwo oraz zwiększenie limitu miejsc w rekrutacji na studia. Kierunek pielęgniarstwo został uruchomiony również  w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Raciborzu i cieszy się sporym zainteresowaniem.

- Nasze pielęgniarstwo jest młode, ale mamy podpisane umowy na praktyki ze szpitalami w regionie, oferując w ten sposób studentom praktyczną wiedzę. Ucieszyliśmy się, gdy padła propozycja współpracy ze strony cieszyńskiego szpitala, bo jest to placówka, która świadczy usługi na najwyższym poziome, a nasi studenci będą mogli uczyć się zawodu od profesjonalistów - podkreśliła Ewa Stachura, Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu podczas podpisywania porozumienia.

 

 

 

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum