Chiny: psychologia miłości i seksu obowiązkowa na uniwersytetach

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 14 września 2011 19:07

Studenci chińskich uniwersytetów będą musieli obowiązkowo zaliczać "psychologię miłości i seksu", zgodnie z nowymi wymogami dotyczącymi zdrowia psychicznego ogłoszonymi przez Ministerstwo Oświaty - podał w środę dziennik "Beijing Times".

Chiny: psychologia miłości i seksu obowiązkowa na uniwersytetach
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Zajęcia o miłości i seksie mają umożliwić studentom "przyswojenie rozwoju fizjologii i psychologii seksu, zrozumienie psychologii zakochania i seksu oraz pomóc w osiągnięciu zdrowego nastawienia do seksu i swoich perspektyw w miłości" - napisano w dzienniku.

Społeczeństwo chińskie przechodzi szybkie zmiany, ale jego podejście do spraw związanych z rodziną wciąż jest konserwatywne. Mimo to w ostatnich dziesięcioleciach znacznie wzrosła popularność seksu przedmałżeńskiego. Zwiększył się również współczynnik zajść w ciążę wśród młodych dziewcząt. Dlatego uczelnie zaczęły uwzględniać w swoich programach materiały dotyczące edukacji seksualnej.

Nowe przepisy wprowadzono, kiedy Ministerstwo Oświaty wykryło u studentów szkół wyższych siedem problemów psychologicznych. Wśród nich - obok tych związanych z "psychologią miłości i seksu" - znalazły się trudności w panowaniu nad emocjami i utrzymywaniu poprawnych relacji międzyludzkich. Wykryto również problemy związane z silną konkurencją panującą na uczelni i na rynku pracy, takie jak trudności w panowaniu nad stresem i radzeniu sobie z frustracją.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum