CMKP: nowe zasady kształcenia specjalizacyjnego

Autor: abc.com.pl/Rynek Zdrowia • • 03 lutego 2014 09:35

Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego zaprzestało przyjmowania wniosków o prowadzenie specjalizacji lub staży kierunkowych dla lekarzy i lekarzy dentystów w obecnym systemie kształcenia. Jest to związane z planowanym wejściem w życie modułowego systemu kształcenia specjalizacyjnego.

Wnioski o prowadzenie specjalizacji lub staży kierunkowych w nowym systemie modułowym jednostki zainteresowane będą mogły składać po zatwierdzeniu programów specjalizacji przez ministra zdrowia i opublikowaniu na stronie internetowej CMKP.

Opracowanie nowych programów specjalizacji jest związane z wejściem w życie ustawy z 28 kwietnia 2011 roku o zmianie ustawy o zawodach lekarza i lekarza dentysty oraz rozporządzenia ministra zdrowia z 2 stycznia 2013 roku w sprawie specjalizacji lekarzy i lekarzy dentystów.

Wykaz zatwierdzonych programów specjalizacji oraz wzory ww. wniosków będą udostępniane na stronie internetowej CMKP ( www.cmkp.edu.pl) w zakładce Studia specjalizacyjne dla lekarzy i lekarzy dentystów.

Więcej: www.abc.com.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum