CEM podało wyniki Lekarskiego Egzaminu Końcowego w sesji wiosennej

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 20 lutego 2019 20:30

Centrum Egzaminów Medycznych w Łodzi ogłosiło wyniki Lekarskiego Egzaminu Końcowego w wiosennej sesji, przeprowadzanej w lutym. Do egzaminu przystąpiły w całym kraju 3372 osoby, 848 z nich uzyskało wynik poniżej progu wymaganego do uzyskania pozytywnego wyniku.

CEM podało wyniki Lekarskiego Egzaminu Końcowego w sesji wiosennej
Do egzaminu LEK przystąpiły w całym kraju 3372 osoby, uzyskując średnio 121,7 punktu. Fot. Fotolia

CEM podało na swojej stronie internetowej, że do egzaminu LEK przystąpiły 3372 osoby, uzyskując średnio 121,7 punktu. Maksymalny wynik wyniósł 172, a minimalny 41 punktów. Maksymalna liczba możliwych do zdobycia punktów wyniosła 194. Sześć zadań zostało unieważnionych przez zespół rozpatrujący zastrzeżenia.

Centrum przekazało, że osiemset czterdziestu ośmiu zdających uzyskało wynik poniżej 56 proc. Dla uzyskania pozytywnego wyniku egzaminu konieczne jest zdobycie co najmniej 56 proc. maksymalnej liczby punktów.

Egzamin ma charakter testu składającego się z 200 zadań (5 możliwości do wyboru, 1 odpowiedź jest prawidłowa), trwa cztery godziny. Organizowany jest dwa razy w roku - w sesji wiosennej w lutym i jesiennej - we wrześniu. LEK jest konieczny do uzyskania pełnego prawa wykonywania zawodu lekarza.

Więcej: cem.edu.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum