Bydgoszcz: żądają odwołania konferencji bioetycznej w CM UMK

Autor: Gazeta Pomorska/Rynek Zdrowia • • 17 marca 2018 10:53

Kaja Godek walcząca o zakaz aborcji i Marzena Nykiel, redaktor naczelna "wPolityce.pl" mają być prelegentkami konferencji "Wyzwania i zagrożenia bioetyczne XXI wieku" zaplanowanej na 14 kwietnia w Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy. Pojawiła się już petycja w sprawie odwołania tego wydarzenia.

Autorzy petycji nie ukrywają wątpliwości, czy najwyższe władze UMK zostały dokładnie poinformowane o charakterze konferencji Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Konferencja miałaby się odbywać w ramach Bydgoskich Dni Bioetycznych - informuje Gazeta Pomorska.

Odwołania konferencji domagają się bydgoski i toruński okręg partii Razem. W petycji, pod którą zebrano ok. 500 podpisów, czytamy m.in.: „w programie konferencji zaplanowano wystąpienia osób, które nie mają odpowiedniego dorobku naukowego i nie zajmują się naukowo bioetyką. Już same tytuły referatów wskazują na to, że niektórzy uczestnicy pod pozorem teorii naukowych prezentować będą swoje prywatne poglądy i przekonania religijne”.

Organizatorami konferencji są Komisja Bioetyczna Bydgoskiej Izby Lekarskiej i II Katedra Kardiologii Collegium Medicum UMK. W ich ocenie nie można poddawać ocenie wydarzenia, które jeszcze się nie odbyło. Przypominają także, iż chodzi przede wszystkim o ochronę życia.

Autorzy petycji nie ukrywają jednak wątpliwości, czy najwyższe władze Uniwersytetu Mikołaja Kopernika zostały dokładnie poinformowane o charakterze konferencji. Jak zaznacza dr Marcin Czyżniewski, rzecznik UMK, temat zostanie prawdopodobnie omówiony na poniedziałkowym kolegium rektorskim.

Więcej: pomorska.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum