Bydgoszcz: studencka debata o przyszłości Collegium Medicum - odwołana

Autor: Gazeta Wyborcza, RZ/Rynek Zdrowia • • 29 marca 2016 21:22

Nie dojdzie do zapowiadanej na 14 kwietnia debaty nt. odłączenia bydgoskiego Collegium Medicum od UMK w Toruniu, którą przygotowywał samorząd studentów CM UMK.

Fot. Shutterstock (zdj. ilustracyjne)

Jak poinformował Samorząd Studencki Collegium Medicum UMK zapowiadana debata nie odbędzie się z przyczyn niezależnych od studentów. W debacie miał wziąć udział m.in. rektor UMK oraz prezydent Bydgoszczy.

"Wysoką rangę wydarzenia potwierdza obecność Jego Magnificencji Rektora prof. dr hab. Andrzeja Tretyna oraz władz miasta Bydgoszczy, w tym również prezydenta Bydgoszczy Pana Rafała Bruskiego" - napisali wcześniej studenci na Facebooku.

We wtorek (29 marca) na tym samym portalu poinformowali, że do dyskusji nie dojdzie. Strona wydarzenia została już skasowana - zauważa Gazeta Wyborcza.

To już kolejna publiczna dyskusja dotycząca przyszłości Collegium Medicum w Bydgoszczy, która nie dochodzi do skutku.

Jak przypomina Gazeta Wyborcza, wcześniej rektor UMK, prof. Tretyn odmówił udziału w sesji Rady Miasta Bydgoszczy, która odbywała się 22 lutego. Odmowę rektor wydanym oświadczeniu uzasadniał tym, że "nie chodzi o poznanie merytorycznych argumentów (...), a o kolejną formę nacisku i publicznego napiętnowania tych, którzy dostrzegają znaczenie, potencjał i przyszłość Collegium Medicum działającego w ramach UMK".

Także w Sejmie zapowiadane jeszcze przed Świętami pierwsze czytanie obywatelskiego projektu ustawy o utworzeniu Uniwersytetu Medycznego im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy nie doszło do skutku. Teraz pierwsze czytanie projektu tej ustawy znalazło się w porządku obrad Sejmu, które rozpoczną się w środę (30 marca). Uzasadnienie projektu przedstawi przedstawiciel Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej Zbigniew Pawłowicz.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum