Bydgoszcz: lokalne hity uczelniane dla tegorocznych maturzystów

Autor: Express Bydgoski/Rynek Zdrowia • • 14 kwietnia 2014 10:54

Optometria, dietetyka, inżynieria medyczna to kierunki, jakie proponuje tegorocznym maturzystom w Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy.

Absolwenci szkół średnich za 11 dni odbiorą świadectwa. Są z rocznika absolutnego szczytu niżu demograficznego, więc, gdy zdadzą maturę, uczelnie muszą się wybitnie postarać, by wybrali je ci najlepsi. 

Niestety na razie nie będzie w bydgoskim Collegium Medicum UMK oczekiwanej przez przyszłych lekarzy stomatologii. Chętnych nie zabraknie natomiast na pewno na optometrii, której otwarcie poprzedziło szczegółowe sondowanie opinii wśród bydgoskich licealistów.

Na studiach I stopnia na kierunku "Optyka okularowa z elementami optometrii” kształcić będzie jako druga uczelnia w Polsce, po poznańskim Uniwersytecie Medycznym. Kolejna nowość, również na Wydziale Lekarskim, to trzyletnia inżynieria biomedyczna. W ramach kierunku Zdrowie publiczne, wprowadzona zostanie poszukiwana na rynku pracy specjalność - terapia zajęciowa.

Na UMK najbardziej oblężonym kierunkami w zeszłym roku były: lekarski (25,6 kandydata na miejsce), farmacja (10,6), kosmetologia (6,1) i dietetyka. 

Więcej: express.bydgoski.pl 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum