Bydgoszcz: Nagroda Polskiej Akademii Nauk dla lekarza szpitala im. Jurasza

Autor: jurasza.umk.pl/Rynek Zdrowia • • 28 czerwca 2017 09:33

Dr Piotr Adamski z Kliniki Kardiologii Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. Antoniego Jurasza w Bydgoszczy, otrzymał nagrodę naukową dla młodych naukowców w konkursie zorganizowanym przez Oddział Polskiej Akademii Nauk w Gdańsku.

Bydgoszcz: Nagroda Polskiej Akademii Nauk dla lekarza szpitala im. Jurasza
Praca opublikowana została na łamach "European Heart Journal" Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Nagrodzona publikacja „Morphine delays and attenuates ticagrelor exposure and action in patients with myocardial infarction: the randomized, double-blind, placebo-controlled IMPRESSION trial” przedstawia wyniki pierwszego randomizowanego badania klinicznego na świecie, które udowodniło negatywny wpływ morfiny na ekspozycję na tikagrelor oraz na jego działanie przeciwpłytkowe u pacjentów z ostrym zawałem serca, czyli jedną z głównych przyczyn śmiertelności w krajach rozwiniętych.

Praca opublikowana została na łamach „European Heart Journal” (Impact Factor 19.651), jednym z najbardziej prestiżowych czasopism kardiologicznych na świecie, będącego jednocześnie organem wydawniczym Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego.

Nagroda Naukowa Oddziału PAN w Gdańsku dla młodych naukowców przyznawana jest równorzędnie 5 laureatom za oryginalne osiągnięcie badawcze, które zostały opublikowane w roku poprzedzającym złożenie wniosku o nagrodę.

Więcej: www.jurasza.umk.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum