Bydgoska pielęgniarka ubiega się nagrodę Królowej Sylwii

Autor: radiopik.pl/Rynek Zdrowia • • 27 grudnia 2019 07:32

Paulina Kasperska, pielęgniarka Kliniki Geriatrii Collegium Medicum UMK zgłosiła swój autorski projekt „Bransoletka ochroni kaniule” w prestiżowym międzynarodowym konkursie o Nagrodę Pielęgniarską Królowej Sylwii i dotarła do etapu finałowego.

Fot. Shutterstock (zdjęcie ilustracyjne)

Paulina Kasperska znalazła sposób na zabezpieczenie przed wyrwaniem wenflonu wpiętego w rękę seniora. Za swój autorski projekt - dostrzeżenie ważnego problemu pacjentów z demencją i pobudzeniem oraz pomysł na uniknięcie ryzyka wyrwania wenflonu otrzymała wyróżnienie i nagrodę w postaci tabletu od Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych.

Kasperska ma 25 lat, ukończyła studia magisterskie na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika Collegium Medicum w Bydgoszczy UMK w Toruniu z dziedziny pielęgniarstwa, jest studentką studiów doktoranckich w Klinice Geriatrii.

Nagroda Pielęgniarska Królowej Sylwii (Queen Silvia Nursing Award, QSNA) to wyjątkowe stypendium skierowane wyłącznie do studentek i studentów oraz osób będących w trakcie specjalizacji pielęgniarskiej. O nagrodę ubiega się pielęgniarka z Bydgoszczy.

Czytaj: radiopik.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum