Bibliotekarz GUMed w międzynarodowej radzie EAHIL. To jedyny specjalista z Polski

Autor: oprac. KM • Źródło: Gdański Uniwersytet Medyczny07 grudnia 2022 12:30

Bibliotekarz Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, dr Jakub Rusakow, został wybrany do rady European Association for Health Information & Libraries (EAHIL).

Bibliotekarz GUMed w międzynarodowej radzie EAHIL. To jedyny specjalista z Polski
Dr Jakub Rusakow będzie członkiem rady w kadencji 2023-2026 jako jedyny specjalista z Polski. Fot. Adobestock
  • Bibliotekarz Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego został wybrany do rady European Association for Health Information & Libraries (EAHIL).
  • Po raz pierwszy w historii pracownik GUMed dostąpił tego zaszczytu
  • Dr Jakub Rusakow, pracownik Biblioteki Głównej Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, to jedyny specjalista z Polski w tej radzie

Pracownik biblioteki GUMed w radzie międzynarodowej organizacji

Jak poinformował Gdański Uniwersytet Medyczny, po raz pierwszy w historii pracownik Biblioteki Głównej GUMed został wybrany do rady European Association for Health Information & Libraries (EAHIL).

Dr Jakub Rusakow, kierownik Oddziału Informacji Naukowej i Promocji BG GUMed oraz członek istniejącego przy Bibliotece Zespołu ds. Otwartej Nauki, będzie członkiem rady w kadencji 2023-2026 jako jedyny specjalista z Polski.

Dr Jakub Rusakow, fot. Gdański Uniwersytet Medyczny
Dr Jakub Rusakow, fot. Gdański Uniwersytet Medyczny

Europejskie Stowarzyszenie ds. Informacji Medycznej i Bibliotek

Zgodnie z komunikatem GUMed Europejskie Stowarzyszenie ds. Informacji Medycznej i Bibliotek - EAHIL to organizacja pozarządowa, która zrzesza bibliotekarzy i specjalistów informacji pracujących w bibliotekach medycznych oraz nauk o zdrowiu w całej Europie. Inicjatywa jej powstania zrodziła się na I Europejskiej Konferencji Bibliotek Medycznych, która odbyła się w 1986 r. w Brukseli i już 18 sierpnia 1987 r. w Brighton (Wielka Brytania) przedstawiciele 13 krajów europejskich podpisali jej statut.

Europejskie Stowarzyszenie ds. Informacji Medycznej i Bibliotek wspiera rozwój zawodowy swoich członków. Celem organizacji jest przede wszystkim poprawa współpracy między europejskimi bibliotekami medycznymi oraz wymiana doświadczeń między ich przedstawicielami m.in. na organizowanych rokrocznie warsztatach lub konferencjach, a także za pomocą mediów społecznościowych.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze