Białystok: wiadomo ile osób będzie studiowało na kierunkach medycznych

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 08 czerwca 2011 10:01

Uniwersytet Medyczny w Białymstoku, wie już ile osób będzie mógł przyjąć na kierunki medyczne. Ukazało się rozporządzenie resortu zdrowia w sprawie limitu przyjęć na uczelnie medyczne w całym kraju.

Białystok: wiadomo ile osób będzie studiowało na kierunkach medycznych
Z projektu rozporządzenia Ministerstwa Zdrowia wynika, że Uniwersytet Medyczny w Białymstoku na studia dzienne z zakresu farmacji może przyjąć 80 osób, na stacjonarne jednolite studiach magisterskich na kierunku lekarskim - 160. Na dziennym pielęgniarstwie (I stopnia) jest 70 miejsc, zaś na ratownictwie medycznym (dzienne I stopnia) czeka 50 indeksów.

Do 15 czerwca uczelnie medyczne mogą zgłaszać do resortu zdrowia ewentualne uwagi, co do ustalonych limitów.

Termin składania dokumentów przez kandydatów na studia na białostockiej uczelni mija 14 lipca. Chętni do studiowania kierunków: lekarskiego, lekarsko-dentystycznego i farmacji muszą się rejestrować do 28 czerwca. Kandydaci z tzw. starą maturą powinni pamiętać, że czekają ich jeszcze egzaminy.

Dodatkowe egzaminy wstępne obowiązują też na kierunku logopedia z fonoaudiologią. Ocenią one predyspozycje kandydatów do wykonywania zawodu logopedy i fonoaudiologa (ocena wymowy i słuchu).

Więcej: http://bialystok.gazeta.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum