×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Białystok: ruszył Uniwersytet Zdrowego Seniora

Autor: PAP/Rynek Zdrowia23 października 2013 15:29

Seniorzy z Podlaskiego zainaugurowali w środę (23 października) rok akademicki 2013/1014 na Uniwersytecie Zdrowego Seniora, nowej inicjatywie Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.

Białystok: ruszył Uniwersytet Zdrowego Seniora
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Uniwersytet Zdrowego Seniora powstał na wydziale nauk o zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Na zajęcia zakwalifikowało się 43 studentów, którzy podczas inauguracji odebrali indeksy oraz programy zajęć. Najstarszy student ma 91 lat.

Jak powiedziała prof. Elżbieta Krajewska-Kułak, koordynatorka Uniwersytetu Zdrowego Seniora, pomysł na uniwersytet seniora zrodził się z działającego na uczelni od ubiegłego roku Uniwersytetu Zdrowego Przedszkolaka.

- Ale nie tylko dziecko musi być od małego przygotowywane do pewnych zachowań prozdrowotnych, do tego, aby w przyszłości być zdrowym. Chcieliśmy też te działania przenieść na osoby starsze, które mają dużo wolnego czasu i dużo energii, i o zdrowiu też chcą się czegoś dowiedzieć - dodała.

W programie studiów znalazły się wykłady i zajęcia praktyczne. Uczestniczy będą mogli się dowiedzieć o zdrowym sposobie życia, diecie, profilaktyce raka piersi, ale też jak pielęgnować wnuczka czy prawnuczka. Będą też zajęcia poświęcone obsłudze komputera i korzystania z Internetu. Każdy student będzie mógł też spróbować swoich sił w nordic-walkingu, fotografii czy tańcu. Zajęcia dla seniorów będą prowadzili pracownicy uczelni oraz studenci.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze