×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Białystok: rektor Uniwersytetu Medycznego docenia pracowników

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia23 grudnia 2013 12:27Aktualizacja: 23 grudnia 2013 12:35

Nagrody trafiły do naukowców, którzy w ten sposób zostali docenieni za badania naukowe i pracę ze studentami. To też motywacja do dalszych naukowych działań. Rektor uczelni ma nadzieję, że za rok ta, już wysoka, pula nagród przekroczy milion złotych.

Białystok: rektor Uniwersytetu Medycznego docenia pracowników
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Kwota jaką prof. Jacek Nikliński, rektor Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, przeznaczył na nagrody dla naukowców i nauczycieli akademickich, to 960 tys. zł.

W sumie wyróżniono ponad 200 osób, z czego 210 to nagrody naukowe, a 30 - dydaktyczne. Najlepsi otrzymali nagrody łącznie o wartości ok. 35 tys. zł.

Liczba wyróżnionych jest tak duża, gdyż uczelnia w tym roku zrezygnowała z przyznawania nagród zbiorowych, a dorobek każdego z naukowców oceniano indywidualnie. Po raz pierwszy też wręczono nagrody dla najlepszych nauczycieli akademickich. Tych wskazali studenci, a rektor przyznał im najwyższą z możliwych nagród dydaktycznych I stopnia.

Wśród docenionych jest m.in. lek. med. Krzysztof Bauer z Wydziału Nauk o Zdrowiu UM. Wyróżniony został za to, że nie tylko angażuje się w codzienne zajęcia na uczelni, ale także znajduje chęć i czas, aby tę medyczną pasję i fach rozwijać w studentach również po obowiązkowych zajęciach. Dla Bauera to kolejne wyróżnienie w ostatnim czasie. Wiosną odebrał tytuł Asystenta Roku na Wydziale Nauk o Zdrowiu. A w połowie minionego roku był opiekunem studenckiej grupy ratowników medycznych, która zdobyła Mistrzostwo Polski Uczelni Medycznych.

Nagrody pochodzą ze środków własnych uczelni wygospodarowanych na ten cel.

Więcej: bialystok.gazeta.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum