×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Białystok: miejsce, gdzie zmarli uczą żyjących

Autor: wspolczesna.pl/ Rynek Zdrowia04 listopada 2013 20:31

Dzięki istniejącemu od trzech lat na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku programowi świadomej donacji, coraz więcej osób decyduje się na oddanie swojego ciała dla celów naukowych. Przez trzy lata taki akt donacji podpisało ok. 20 osób.

Białystok: miejsce, gdzie zmarli uczą żyjących
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Program świadomej donacji zwłok na białostockim Uniwersytecie Medycznym ruszył wiosną 2010 roku. Ma on na celu zwiększenie ilości naturalnych preparatów tkankowych przygotowywanych do wykorzystywania podczas nauki anatomii człowieka.

Dla lepszej realizacji programu uczelnia remontuje pomieszczenia Zakładu Anatomii Prawidłowej Człowieka. Zakończony jest pierwszy etap, w przyszłym roku planowany jest drugi etap, bezpośrednio związany z tematem donacji.

Ci donatorzy, którzy wyrażą taką wolę, będą też wymieniani na tablicy pamiątkowej w Zakładzie. Pierwsze nazwiska donatorów pojawią się tu już niedługo. O wielkoduszności osób ofiarowujących własne ciała nauce mają przypominać znajdujące się w Zakładzie napisy określające cele donacji: "To miejsce gdzie umarli uczą żywych” i "Ku pamięci potomnym, żeby spoczywali w pokoju”.

Więcej: http://www.wspolczesna.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze