Białystok: kardiologiczne sławy o elektroterapii serca

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 26 października 2009 09:00

Na trzydniową konferencję naukową "Powikłania elektroterapii serca" 25 października zjechało do Białegostoku 150 kardiologów z całej Polski. Jej organizatorami są m.in. prof. Włodzimierz Musiał, dr Bogdan Galar i białostocki oddział Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego.

Największy wkład w organizację konferencji naukowej mają kardiolodzy z ZOZ MSWiA w Białymstoku. Nieprzypadkowo, gdyż – jak podaje Gazeta Wyborcza – jest to wiodący ośrodek elektrokardiologii na Podlasiu, który wszczepia pacjentom około 400 stymulatorów i kardiowerterów rocznie.

– Mamy i swoje spostrzeżenia w dziedzinie elektrostymulacji serca, którymi zamierzamy się podzielić z naszymi kolegami. To jednak również doskonała okazja, aby czegoś się nauczyć od specjalistów z innych wiodących ośrodków w Polsce – wyjaśnia dr Bogdan Galar, ordynator oddziału kardiologii białostockiej lecznicy.

Swoje wystąpienia na konferencji zapowiedziały m.in.  kardiologiczne sławy jak prof. Andrzej Kutarski z Lublina, prof. Włodzimierz Musiał z Białegostoku, dr Michał Chudzik z Łodzi i dr Barbara Małecka z Krakowa.

Konferencja potrwa do 27 października.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum