Białystok: 16 kandydatów na 1 miejsce na kierunku lekarskim

Autor: KG/Rynek Zdrowia • • 08 sierpnia 2019 21:35

Liczba kandydatów na kierunek lekarski na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku wzrosła z ponad 2600 osób w ubiegłym roku, do przeszło 3000 w 2019 r. O indeks na kierunku lekarskim ubiega się 16 osób na 1 miejsce.

Białystok: 16 kandydatów na 1 miejsce na kierunku lekarskim
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak informuje uczelnia, najpopularniejsze kierunki w rekrutacji 2019/2020 to  lekarsko-dentystyczny, fizjoterapia, farmacja, kosmetologia, pielęgniarstwo, dietetyka.

UMB ma w swojej ofercie 15 kierunków, w przyszłym roku planuje otwarcie nowej specjalności higieny stomatologicznej. Obecnie do 14 sierpnia trwa dodatkowy nabór na kierunki: analityka medyczna, biostatystyka i zdrowie publiczne. 

Do 26 sierpnia będzie otwarta rejestracja na studia niestacjonarne na kierunkach: farmacja, fizjoterapia, kosmetologia, lekarski i lekarsko-dentystyczny. Zaś do 28 sierpnia potrwa rekrutacja na studia drugiego stopnia: dietetykę, elektroradiologię, fizjoterapię, kosmetologię, logopedię z fonoaudiologią, pielęgniarstwo, położnictwo i zdrowie publiczne.

UMB otworzył również nabór na Położnictwo pomostowe w trybie niestacjonarnym. To propozycja dla absolwentów dwuipółletniej szkoły policealnej albo pomaturalnej, kształcącej w zawodzie położnej. Studia trwają tylko 1 rok.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum