Bezpłatne kursy podnoszące kwalifikacje 5 grup zawodowych kadry medycznej. Trwają zapisy
Dietetycy, logopedzi, elektroradiolodzy, diagności laboratoryjni oraz pracownicy medycznych laboratoriów diagnostycznych mogą wziąć udział w bezpłatnych „Kursach podnoszących kwalifikacje kadry medycznej udzielającej świadczeń zdrowotnych, w tym w związku z chorobą zakaźną, w szczególności COVID-19” - poinformowało Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego.

- Ruszyły zapisy na bezpłatne kursy podnoszące kwalifikacje 5 grup zawodów medycznych
- W szkoleniach mogą wziąć udział dietetycy, logopedzi, elektroradiolodzy, diagności laboratoryjni oraz pracownicy medycznych laboratoriów diagnostycznych
- Kursy dotyczą podnoszenia kwalifikacji w zakresie udzielania świadczeń w związku z chorobami zakaźnymi
- Szczegółowa tematyka szkoleń jest dostępna m.in. na stronie Ministerstwa Zdrowia
Bezpłatne kursy dla pięciu grup zawodów medycznych. Ruszyła rekrutacja
Kursy, finansowane ze środków unijnych, rozpoczną się w połowie stycznia. Ruszyły zapisy.
Jak informuje Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego, projekt został uruchomiony, by podnieść kompetencje zawodowe przedstawicieli wybranych zawodów medycznych.
W projekcie mogą wziąć udział:
- dietetycy;
- logopedzi;
- elektroradiolodzy;
- pracownicy medycznych laboratoriów diagnostycznych;
- diagności laboratoryjni.
Dla logopedów, dietetyków, elektroradiologów oraz pozostałej kadry medycznej pracującej w medycznych laboratoriach diagnostycznych postępowanie rekrutacyjne przeprowadza Ministerstwo Zdrowia.
Organizacją szkolenia zajmuje się Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego.
Zgłoszenia rekrutacyjne należy przesyłać do Biura Projektu MZ, z dopiskiem „REACT 02/2022”, ul. Miodowa 15, 00-952 Warszawa.
Osoby zainteresowane szkoleniami organizowanymi przez CMKP muszą przesłać do Ministerstwa Zdrowia następujące dokumenty:
- formularz zgłoszeniowy z deklaracją uczestnictwa (zgodnie ze wzorem stanowiącym załącznik nr 1 do Regulaminu);
- oświadczenie kandydata o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych (zgodnie ze wzorem stanowiącym załącznik nr 2 do Regulaminu);
- dokument poświadczający przynależność do grupy docelowej projektu (kopia dyplomu poświadczającego posiadanie wymaganego wykształcenia z dopisanym oświadczaniem kandydata o zgodność kopii z oryginałem);
- oświadczenie kandydata o zatrudnieniu.
Szkolenia dostępne dla ponad 11 tysięcy osób
Projekt, o którym mowa jest realizowany od 1 stycznia 2022 do końca 2023 r. przez Departament Rozwoju Kadr Medycznych Ministerstwa Zdrowia (lider) w partnerstwie z Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego i Krajową Izbą Diagnostów Laboratoryjnych.
Jest finansowany przez Unię Europejską ze środków EFS w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, oś VII. Wsparcie REACT-EU dla obszaru zdrowia, działanie: 7.1 Wzmocnienie zasobów kadrowych systemu ochrony zdrowia.
Celem głównym projektu jest podniesienie kwalifikacji i kompetencji zawodowych 11.100 przedstawicieli zawodów medycznych w okresie od 2022-01-01 do 2023-12-31 w całym kraju, poprzez realizację szkoleń z zakresu czynności wykonywanych u pacjenta, w tym z podejrzeniem choroby zakaźnej, w tym w szczególności choroby COVID-19, w trakcie choroby oraz po jej przebyciu.
Projekt obejmie: diagnostów laboratoryjnych w liczbie 5.000 osób, dietetyków, logopedów, elektroradiologów oraz pozostałą kadrę medyczną wykonującą czynności z zakresu diagnostyki laboratoryjnej w medycznych laboratoriach diagnostycznych (w szczególności technik analityki medycznej, biolog, biotechnolog, mikrobiolog).
Szczegółowe informacje o projekcie. Programy szkoleń
Informacje o projekcie są dostępne na stronie Ministerstwa Zdrowia: https://zdrowie.gov.pl/power/strona-1034-kursy_podnoszace_kwalifikacje_kadry.html
oraz stronie:
https://www.cmkp.edu.pl/projekty-ue/kursy-podnoszace-kwalifikacje-kadry-medycznej.
Na tych stronach dostępne są m.in. programy szkoleń dla osób z każdej z grup zawodowych, które mogą brać udział w kursach.
Dla diagnostów laboratoryjnych szkolenia organizuje Krajowa Izba Diagnostów Laboratoryjnych. Więcej informacji na stronie: Projekt UE – Krajowa Izba Diagnostów Laboratoryjnych (kidl.org.pl)
Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
ZOBACZ KOMENTARZE (0)