800 tys. zł dotacji na pielęgniarstwo dla akademii w Gorzowie Wlkp.

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 08 lutego 2021 07:30

Samorząd woj. lubuskiego przekazał 800 tys. zł dotacji na funkcjonowanie kierunku pielęgniarstwo na akademii w Gorzowie Wlkp. Od ub. roku kształcą się na nim 42 osoby; w kolejnym naborze planuje się przyjęcie 50.

800 tys. zł dotacji na pielęgniarstwo dla akademii w Gorzowie Wlkp.
Kierunek pielęgniarstwo został uruchomiony na gorzowskiej akademii w 2020 roku. Fot. Shutterstock

Kierunek pielęgniarstwo został uruchomiony na gorzowskiej akademii w 2020 roku. Wówczas uczelnia otrzymała na jego organizację milion zł dotacji z budżetu województwa lubuskiego.

- Jesteśmy wszyscy świadomi deficytów w zawodach medycznych, w tym także w zawodzie pielęgniarskim. Skutecznie pracujemy nad tym w regionie, żeby ten deficyt zlikwidować, a przynajmniej zminimalizować - powiedziała marszałek woj. lubuskiego Elżbieta Polak.

Jak wskazała rektor Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wlkp. Elżbieta Skorupska-Raczyńska, 800 tys. zł do duży zastrzyk finansowy dla uczelni, gdyż kierunki medyczne są obciążone bardzo mocno wydatkami finansowymi.

- Na pewno będziemy prosić o jeszcze, bo ku naszemu zaskoczeniu, kierunek pielęgniarstwo spotkał się z wielkim zainteresowanie środowiska. Przyjęliśmy 15 osób więcej niż zakładaliśmy - dodała prof. Skorupska-Raczyńska.

Gorzowska akademia chce poszerzyć ofertę w zakresie zawodów medycznych i planuje złożyć wniosek na kierunek ratownictwo. Na potrzeby tego kierunku ma powstać m.in. symulator karetki, w której studenci będą praktykować swoje zadania.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum