NFZ: ruszyło 125 punktów wymazowych dla osób kończących kwarantannę

Autor: NFZ/Rynek Zdrowia • • 11 maja 2020 15:44

W poniedziałek (11 maja) NFZ poinformował, że w całej Polsce uruchomiono 125 punktów pobrań wymazów na obecność wirusa SARS-CoV-2. "W najbliższych dniach sieć powiększy się o kolejnych 28 lokalizacji, co oznacza przekroczenie liczby 150" - napisał na Twitterze Adam Niedzielski, prezes NFZ.

NFZ: ruszyło 125 punktów wymazowych dla osób kończących kwarantannę

W woj. łódzkim testy można wykonać w 7 funkcjonujących punktach, w woj. warmińsko-mazurskim utworzono 14 punktów pobrań, w Lubelskiem gotowych jest 10 drive-thru. Na Mazowszu działa 9 punktów, w woj. kujawsko-pomorskim 6 punktów, w Świętokrzyskiem jest 5 punktów pobrań, na Podlasiu - 6, na Opolszczyźnie - 3, a na Podkarpaciu powstały 4.

W 11. dniu kwarantanny osoby skierowane na nią otrzymają smsa informującego o możliwości wykonania bezpłatnego testu na obecność koronawirusa. Badanie będzie można wykonać następnego dnia, czyli w 12. dobie kwarantanny.

Testy będą bezpłatne - usługę finansuje NFZ. Zgodnie z zarządzeniem prezesa Funduszu, ryczałt za co najmniej 2-godzinną działalność punktu pobrań w ciągu dnia wynosi 300 zł za dobę, oraz 21 zł za każde pobranie od pacjenta przebywającego na obowiązkowej kwarantannie.

Adresy punktów pobrań można uzyskać wchodząc na stronę https://pacjent.gov.pl/punkty-pobran lub dzwoniąc pod numer 800 190 590.

Więcej: nfz.gov.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum