Profilaktyka 40 Plus do końca roku. Umowy zostają przedłużone

Autor: oprac. JKB • Źródło: NFZ, pacjent.gov.pl, Rynek Zdrowia30 czerwca 2022 08:38

Według zarządzenia prezesa NFZ program pilotażowy Profilaktyka 40 Plus został przedłużony do końca tego roku. Osoby biorące udział w pilotażu mogą wziąć udział w losowaniu nagród.

Profilaktyka 40 Plus do końca roku. Umowy zostają przedłużone
Program Profilaktyka 40 Plus została przedłużona do końca roku. Fot. AdobeStock
  • 29 czerwca opublikowano zarządzenie prezesa NFZ zmieniające zarządzenie w sprawie umów o realizację programu pilotażowego Profilaktyka 40 Plus
  • Zgodnie z zaproponowaną zmianą wspomniany pilotaż zostaje przedłużony do 31 grudnia 2022 roku
  • Według uzasadnienia do zarządzenia, przedłużenie pilotażu jest zgodne ze Strategią Narodowego Funduszu Zdrowia na lata 2019-2023

Zmiany w programie Profilaktyka 40 Plus

Według zarządzenia prezesa NFZ zmieniającego zarządzenie w sprawie umów o realizację programu pilotażowego Profilaktyka 40 Plus doszło do zmian dotyczących przedłużenia wspomnianego programu.

Jak czytamy:

  • W zarządzeniu Nr 109/2021/BPZ Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia z dnia 18 czerwca 2021 roku w sprawie umów o realizację programu pilotażowego Profilaktyka 40 Plus, w § 3 ust. 5 otrzymuje brzmienie:

"5. Umowa obowiązuje od dnia, w którym została zawarta, jednak nie wcześniej niż od 1 lipca 2021 roku, do 31 grudnia 2022 roku",
Zarządzenie wchodzi w życie z dniem następującym po dniu podpisania.


"Niniejsze zarządzenie stanowi wykonanie upoważnienia określonego w art. 48e ust. 1 ustawy z dnia 27 sierpnia 2004 roku o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych i jest zgodne ze Strategią Narodowego Funduszu Zdrowia na lata 2019-2023 realizując założenia celu nr 2.4 Zwiększenie zakresu działań profilaktycznych" – czytamy w uzasadnieniu.

Nagrody dla uczestników pilotażu

Przypomnijmy: osoby, które wezmą udział w programie Profilaktyka 40 Plus, będą mogły wziąć udział w losowaniu nagród – to sposób na zachętę dla skorzystania z darmowych badań.

Jak przypomina pacjent.gov.pl, osoba, która skończyła 40 lat i w ciągu ostatniego roku się nie badała, może poprzez IKP, infolinię NFZ albo w przychodni realizującej program, wypełnić ankietę i dostać skierowanie na bezpłatne badania diagnostyczne. Według statystyk, dotychczas ankiety wypełniło 1,1 mln osób, z kolei prawie 600 tys. wykonało badania.

Po wakacjach resort zdrowia planuje rozlosować nagrody wśród osób, które się przebadają – mają to być karty sportowe z dostępem do obiektów sportowych w całym kraju.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum