Warszawa: sprawdzą pomoc medyczną przed Euro 2012

Autor: Życie Warszawy/Rynek Zdrowia • • 12 września 2009 13:30

W drugiej połowie listopada na Stadionie Narodowym zostaną przeprowadzone ćwiczenia: 150 rannych po wybuchu bomby, wymagających szybkiej pomocy trafi do kilku stołecznych szpitali. To próba przed Euro 2012.

– Chcemy sprawdzić, jak szpitale wyznaczone do obsługi mistrzostw poradzą sobie z tak dużą liczbą pacjentów – informuje Życie Warszawy Włodzimierz Rycerski z Biura Polityki Zdrowotnej magistratu. – Musimy liczyć się z tym, że podczas inauguracji Euro 2012 może dojść do ataku terrorystycznego.

Zaraz po symulowanym wybuchu, jeszcze na stadionie, lekarze zaczną segregować chorych w zależności od ich stanu. 50 najbardziej poszkodowanych  trafi na oddziały ratunkowe Wojskowego Instytutu Medycznego, szpitali Bielańskiego i Bródnowskiego karetkami. Kolejna setka pojedzie również do tych szpitali jako poszkodowani wynajętymi autobusami.

– Wszystko ma odbywać się jak w rzeczywistości. Statyści odegrają rannych, lekarze w oddziałach ratunkowych założą pacjentom karty choroby, wykonają badania i skierują na inne oddziały bądź będą „operować” na miejscu – tłumaczy Rycerski.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum