1 maja rusza nocna i świąteczna opieka zdrowotna w szpitalu uniwersyteckim
1 maja Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu uruchamia nocną i świąteczną opiekę zdrowotną. Nowa poradnia będzie czynna w dni powszednie od godz. 18:00 do 8:00 następnego dnia i całodobowo w dni wolne od pracy.

Nowe ważne dokumenty w ZUS. Trzeba je złożyć obowiązkowo
Od 1 maja USK w Opolu uruchamia nocną i świąteczną opiekę zdrowotną
- Już w pierwsze majowe wolne dni pacjenci wymagający pomocy medycznej w przypadku nagłego zachorowania lub pogorszenia stanu zdrowia będą mieli do dyspozycji w Opolu drugi punkt nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, zlokalizowany na terenie naszego szpitala – informuje Dariusz Madera, dyrektor generalny Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu. – Pozyskaliśmy do współpracy firmę Falck Medycyna, która zapewni pracowników do obsługi tych świadczeń.
Świadcząca nocną i świąteczną pomoc medyczną przychodnia zostanie ulokowana w pomieszczeniach, w których w dni powszednie, do godziny 18:00, działa miejska przychodnia POZ „Centrum”. Znajduje się ona w osobnej części budynku D, do której bezpośrednio dojść można z parkingu głównego.
Od północy 1 maja br. w pomieszczeniach przychodni w ramach nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej uruchomione zostaną gabinety lekarski i zabiegowy. Czynne będą w dni powszednie od godz. 18:00 do godz. 8:00 dnia następnego, a w soboty, niedziele i święta ustawowo wolne od pracy od godz. 8:00, całodobowo, do godz. 8:00 dnia następnego. Zespół medyczny – w razie potrzeb - będzie także korzystał z zaplecza laboratoryjnego szpitala.
- Uruchomienie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej to rozszerzenie zakresu świadczeń medycznych, udzielanych przez nasz szpital. Zgodnie z ministerialnymi wytycznymi uruchomiliśmy taką przychodnię na terenie naszego szpitala. Dzięki temu pacjent, który zgłosi się do nocnej i świątecznej opieki, a będzie wymagał pilnej pomocy specjalistycznej w zakresie diagnostyki czy leczenia, zostanie przekierowany do naszego szpitalnego oddziału ratunkowego i tam tę pomoc uzyska – wskazuje Dariusz Madera i podaje, że dotychczas rocznie na SOR w USK w Opolu trafiało ponad 50 tys. pacjentów.
Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
ZOBACZ KOMENTARZE (0)