Kielce: ta placówka realizuje program dla chcących rzucić palenie

Autor: KG/Rynek Zdrowia • • 04 sierpnia 2017 19:00

W lipcu br. CenterMed w Kielcach podpisał umowę z NFZ na realizację programu profilaktyki chorób odtytoniowych, w tym przewlekłej obturacyjnej choroby płuc (POCHP). Jest on dedykowany osobom dorosłym chcącym rzucić palenie papierosów.

Kielce: ta placówka realizuje program dla chcących rzucić palenie
Osoby deklarujące chęć rzucenia paleniamogą liczyć na porady antytotoniowe wraz z zaplanowaniem terapii odwykowej oraz jej prowadzeniem. Fot. Archiwum

W przychodni CenterMed Kielce przy al. Tysiąclecia Państwa Polskiego w ramach "Programu profilaktyki chorób odtytoniowych" na etapie podstawowym można wykonać badania lekarskie i diagnostyczne, tj. pomiar masy ciała, wzrostu, ciśnienia tętniczego krwi, badanie spirometryczne.

Osoby deklarujące chęć rzucenia palenia w ciągu najbliższych 30 dni mogą liczyć na porady antytotoniowe wraz z zaplanowaniem terapii odwykowej oraz jej prowadzeniem. Etap podstawowy adresowany jest dla osób powyżej 18. roku życia palących papierosy.

Poradnictwo antytytoniowe z diagnostyką i profilaktyką POChP (z wykonaniem spirometrii) adresowane jest do kobiet i mężczyzn pomiędzy 40-65 rokiem życia, którzy nie mieli wykonywanych badań spirometrycznych w ramach programu profilaktyki POCHP w ciągu ostatnich 36 miesięcy, u których nie stwierdzono wcześniej przewlekłej obturacyjnej choroby płuc potwierdzonej badaniem spirometrycznym.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum