Wrocław: spotkają się, by dyskutować o medycynie paliatywnej

Autor: KR/Rynek Zdrowia • • 07 lipca 2014 13:21

W dniach 18-20 września we Wrocławiu będzie miał miejsce IV Zjazd Polskiego Towarzystwa Medycyny Paliatywnej.

W programie zjazdu znalazły się m.in. sesje plenarne poświęcone problemom prawnym, etycznym i psychologicznym w medycynie paliatywnej, zwalczaniu bólu w przebiegu chorób nowotworowych, problemom diagnostycznym i terapeutycznym w praktyce lekarza specjalisty medycyny paliatywnej czy specyfice pracy psychologa hospicyjnego w środowisku wielokulturowym.

Plan zjazdu przewiduje również warsztaty dot. roli psychologa w interwencjach kryzysowych w opiece paliatywnej, dokumentacji i problemom prawnym
w opiece paliatywnej, leczeniu ran i odleżyn oraz opiece duchowej w hospicjum.

- Niesienie ulgi w cierpieniu to podstawowe zadanie każdego lekarza i pielęgniarki. Postaramy się, aby był to czas zapoznania się z najnowszymi osiągnięciami i trendami w medycynie paliatywnej, a także wymiany doświadczeń w pracy w opiece paliatywnej i hospicyjnej - podkreśla w zaproszeniu na zjazd dr Anna Orońska, przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego.

Organizatorami Zjazdu są: Polskie Towarzystwo Medycyny Paliatywnej, Wrocławskie Towarzystwo Opieki Paliatywnej im. dr. Jerzego Szkarłata, Hospicjum Domowe i Poradnia Medycyny Paliatywnej przy Dolnośląskim Centrum Onkologii.

Więcej: IV Zjazd Polskiego Towarzystwa Medycyny Paliatywnej

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum