Toruń: będą rozmawiać o medycynie paliatywnej, onkologii i psychoonkologii

Autor: KR/Rynek Zdrowia • • 14 kwietnia 2014 11:10

W dniach 9-10 maja br. odbędzie się XIV Ogólnopolska Konferencja Medycyny Paliatywnej "Hospicjum 2014" połączona z XII Forum Onkologii i Psychoonkologii.

Ideą organizowanych w Toruniu konferencji i forum jest spotkanie wszystkich środowisk zaangażowanych w leczenie i opiekę nad chorymi onkologicznie. Udział w wydarzeniu weźmie wielu znakomitych gości, specjalistów w dziedzinach medycyny paliatywnej, onkologii i psychoonkologii, m.in. prof. Jacek Łuczak, prof. Danuta Perek, dr hab. Zbigniew Bohdan, dr hab. Marzena Samardakiewicz, dr Andrzej Stachowiak oraz wielu innych znakomitych wykładowców.

Tematyka wiodąca konferencji i forum będą podstawowe zagadnienia medycyny i opieki paliatywnej oraz onkologii i psychoonkologii, m.in.: diagnostyka i leczenie chorób nowotworowych, leczenie bólu, dylematy etyczno-moralne opieki paliatywnej, pielęgnowanie w paliatywnej i terminalnej fazie choroby nowotworowej, rehabilitacja medyczna jako środek do uzyskania pozytywnych zmian w zakresie fizycznego i psychospołecznego funkcjonowania pacjentów, rola lekarza pierwszego kontaktu w systemie opieki paliatywnej i jego współpraca z hospicjum oraz nowości w leczeniu farmakologicznym.

Więcej: www.expo-andre.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum