Tarnów: pionierska operacja wszczepienia przeciwbólowego stymulatora

Autor: RRX/Rynek Zdrowia • • 13 czerwca 2018 15:57

19 czerwca w Szpitalu Wojewódzkim w Tarnowie odbędzie się pierwsza w Polsce operacja wszczepienia przeciwbólowego neurostymulatora rdzeniowego najnowszej generacji - RestoreSensor z AdaptiveStim.

W Tarnowie przeprowadzą pionierską operację wszczepienia przeciwbólowego stymulatora. Fot. Szpital św. Łukasza w Tarnowie

Zespół pod kierownictwem dr Barbary Jagiełło-Bajer wszczepi stymulator 32-letniemu pacjentowi, cierpiącemu od 5 lat z powodu chronicznego bólu, którego przyczyną był uraz odłamkiem podczas ćwiczeń na poligonie. Od tamtego czasu pacjent zgłasza oporne na leczenie dolegliwości bólowe, drętwienie obu kończyn i silne bóle brzucha.

- Wobec wyczerpania możliwości terapeutycznych podjęliśmy decyzję o implantacji RestoreSensor z AdaptiveStim - jedynego takiego na świecie stymulatora rdzenia kręgowego. Innowacyjność tego urządzenia polega na tym, że automatycznie dopasowuje ono poziom impulsów i parametry pracy do pozycji ciała i aktywności pacjenta - mówi prof. Andrzej Maciejczak, kierownik Oddziału Neurochirurgii i Leczenia Bólu ze Szpitala Wojewódzkiego im. św. Łukasza w Tarnowie.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum