Migrena - "przetrzymanie" bólu, to nie metoda

Autor: RZ • • 13 listopada 2019 16:02

Nowoczesne podejście terapeutyczne włącza w proces leczenia migreny ozonoterapię, toksynę botulinową czy akupunkturę. Istotne zmiany nastąpiły także w obszarze farmakoterapii. Do tej pory w leczeniu profilaktycznym stosowane były różne grupy leków (np. leki kardiologiczne przeciwpadaczkowe lub przeciwdepresyjne), jednak w ostatnim czasie pojawiły się farmaceutyki dedykowane bezpośrednio migrenie. Ważnym jest, aby leki zapewniły skuteczność leczenia przy jednoczesnym zachowaniu wysokiego profilu bezpieczeństwa ich stosowania.

Warto zapamiętać, że w przypadku migreny istotne jest to, by nie ignorować jej objawów i nie starać się "przetrzymać" bólu za wszelką cenę. - Migrena to wciąż wstydliwa choroba, która obarczona jest wieloma mitami. W ramach kampanii "Razem pokonajmy migrenę zawodowo" chcemy pokazać, że z migreną można i trzeba walczyć. Pierwszym krokiem do tego, żeby wyjść z "ciemnego pokoju" jest udanie się do specjalisty, który pomoże w znalezieniu najwłaściwszego sposoby leczenia - mówi Arkadiusz Pączka, przedstawiciel Pracodawców RP, koordynator kampanii "Razem pokonajmy migrenę zawodowo".

Pracodawcy RP są inicjatorami kampanii "Razem pokonajmy migrenę zawodowo". Jej celem  jest uświadomienie ogółowi społeczeństwa, w tym pracodawcom oraz pacjentom, kosztów związanych z migreną, jako uciążliwą chorobą. Koszty te wynikają z niewłaściwej profilaktyki i leczenia oraz braku systemowych rozwiązań zapewniających osobom chorym na migrenę równy dostęp do pracy i rozwoju zawodowego.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum