Gry komputerowe i aplikacje pomogą ulżyć pacjentom

Autor: gazetaprawna.pl/Rynek Zdrowia • • 26 stycznia 2019 12:03

Leczenie bólu w wirtualnej rzeczywistości, aplikacje dla osób z nowotworami oraz produkcje o depresji, uzależnieniach i śmierci - elektroniczna rozrywka pomaga pacjentom i ich bliskim.

Gry komputerowe i aplikacje pomogą ulżyć pacjentom
Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

W internecie bił ostatnio rekordy popularności film, na którym śpiewający piosenkę lekarz (naśladował Goofy’ego) szczepi sześciomiesięczne dziecko. Bobas jest tak zafascynowany występem medyka, że praktycznie nie zauważa, kiedy ten go w końcu kłuje. „Uwielbiam tego pediatrę. To była zdecydowanie najmniej traumatyczna wizyta, jaką mieliśmy” - pisała mama szkraba w opisie nagrania. Internauci również byli zachwyceni: „Dlaczego wszyscy lekarze nie mogą tak robić?”.

Okazuje się, że można osiągnąć ten sam efekt uspokojenia pacjenta podczas procedur medycznych bez konieczności sprawdzania repertuaru wokalnego lekarzy - zauważa serwis gazetaprawna.pl. Z pomocą przychodzi technologia - a dokładniej aplikacje powiązane z goglami wirtualnej rzeczywistości (VR), które pozwalają chorym oderwać myśli od mniej lub bardziej bolesnych terapii.

Jak to działa? Pacjent zakłada gogle VR i podczas procedury medycznej ogląda przyjemne obrazy, łąkę pełną kwiatów. A gdy lekarz poszukuje żyły do wkłucia u dziecka, w tym czasie gra ono w prostą grę polegającą na łowieniu ryb w kolorowym oceanie.

Czytaj: www.gazetaprawna.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum