Zmarł dr Jerzy Derkacz, laryngolog i były senator RP III kadencji

Autor: KG/Rynek Zdrowia • • 12 listopada 2020 17:05

O śmierci dr. Jerzego Derkacza, który odszedł nagle 10 listopada br. w wieku 70 lat poinformował jego syn dr Marek Derkacz, lekarz i dziennikarz medyczny.

''Mój Ukochany Tata zmarł nagle po nagłym zatrzymaniu krążenia i mojej, niestety bezskutecznej dwugodzinnej reanimacji'' - napisał syn dr Marek Derkacz. Fot. Archiwum

''Tata zmarł w wyniku niewydolności krążenia, po nagłym zatrzymaniu akcji serca i mojej bezskutecznej niemal 2-godzinnej reanimacji. To nie był COVID, co potwierdziły ujemne testy przeprowadzone przez całą naszą rodzinę. W dniu jutrzejszym odbędą się uroczystości pogrzebowe'' - napisał na swoich mediach społecznościowych dr Marek Derkacz, dziękując za wyrazy współczucia i słowa wsparcia przyjaciołom, znajomym i pacjentom.

Poinformował, że pogrzeb dr. Jerzego Derkacza odbędzie się w piątek 13 listopada o godz. 12 w kościele parafialnym św. Krzyża w Zamościu.

W notach biograficznych czytamy, że dr Jerzy Derkacz urodził się 21 maja 1950 r. Był absolwentem Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Lublinie, którą ukończył w 1974 roku. Ukończył również studia podyplomowe w zakresie zarządzania służbą zdrowia.

W latach 1993-1997 pełnił mandat Senatora RP III kadencji. Był obok prof. Zbigniewa Religi jednym z dwóch wiceprzewodniczących Komisji Polityki Społecznej i Zdrowia Senatu RP oraz wiceprzewodniczącym Senackiej Grupy Polsko-Francuskiej w Senacie.

Pracował jako lekarz w Zespole Opieki Zdrowotnej w Hrubieszowie, a od 1976 r. w Szpitalu Wojewódzkim w Zamościu, m.in. jako zastępca ordynatora oddziału laryngologii (1998 r.), a w latach 2001-07 - zastępca dyrektora szpitala ds. lecznictwa. Prowadził również prywatną praktykę lekarską.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum