×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

"Wielkie badanie szpitali dziecięcych" Fundacji K.I.D.S.

Fundacja K.I.D.S. prowadzi badanie ankietowe doświadczeń rodziców małych pacjentów oraz pracowników medycznych szpitali pediatrycznych. Badanie pozwoli przygotowywać kolejne projekty Fundacji.

"Wielkie badanie szpitali dziecięcych" Fundacji K.I.D.S.
  • Szpital oczami pacjentów oraz pracowników – trwa „Wielkie badanie szpitali dziecięcych” Fundacji K.I.D.S.
  • Zespół badaczy K.I.D.S. przygotował ankietę, która pozwoli lepiej poznać i zrozumieć potrzeby i opinię osób, które na co dzień związane są ze szpitalami dziecięcymi
  •  Fundacja K.I.D.S., czyli Klub Innowatorów Dziecięcych Szpitali, podejmuje działania, które mają na celu transformację szpitali w miejsca przyjazne dzieciom, rodzicom oraz ich pracownikom

Fundacja K.I.D.S., czyli Klub Innowatorów Dziecięcych Szpitali, podejmuje działania, które mają na celu transformację szpitali w miejsca przyjazne dzieciom, rodzicom oraz ich pracownikom.

W ciągu pierwszych dwóch lat działania, Fundacja przeprowadziła projekty modernizacyjne o wartości ponad 2 milionów złotych. Dodatkowo, zespół ponad 200 ekspertów prowadzi projekty wdrażania innowacji, które mają ograniczyć stres małych pacjentów związany z wizytą w szpitalu.

Zaprezentowany w sierpniu ubiegłego roku raport K.I.D.S. „Dziecięce Szpitale Przyszłości” wskazał możliwe obszary transformacji tych placówek oraz pozwolił poznać najważniejsze kierunki zmian. By planować kolejne działania, Fundacja postanowiła poznać i zrozumieć potrzeby i opinię osób, które na co dzień związane są ze szpitalami dziecięcymi.

W tym celu zespół badaczy K.I.D.S. przygotował ankietę, która pozwoli spojrzeć na te placówki oczami wszystkich pracowników medycznych, ale także rodziców i opiekunów małych pacjentów.

Ankieta została stworzona w dwóch obszarach:
• W części skierowanej do rodziców i opiekunów pacjentów znalazły się pytania jakościowe badające doświadczenia dziecka w szpitalu: od momentu przyjęcia i procedur z tym związanych, przez pobyt w oddziale, uzyskane informacje od personelu medycznego, aż po wypis i opiekę poszpitalna.
W tej części pojawiają się również pytania o warunki lokalowe, posiłki, dodatkowe zajęcia dla dzieci czy wyposażenie pokoi.

• W części skierowanej do personelu Fundacja chce poznać potrzeby szpitali słuchając głosu tych, którzy na co dzień wspierają małych pacjentów.

- Cieszymy się, że badanie na tym etapie wspierane jest przez wiele kluczowych placówek z całego kraju, które włączyły się do projektu. Każdy głos jest dla nas bardzo ważny, dlatego zachęcamy wszystkie osoby posiadające doświadczenia związane ze szpitalami dziecięcymi o uzupełnienie ankiety. Dzięki temu wspólnie możemy zmieniać je na lepsze - mówi Tomasz Rudolf, wiceprezes ds. innowacji w Fundacji K.I.D.S

Ankieta jest pierwszym etapem badania.

Badanie dostępne jest na stronie partnera projektu – platformy badawczej Webankieta.pl - https://badaniekids.webankieta.pl/ do końca maja. Na podstawie zgromadzonych wyników przygotowany zostanie raport, który podsumuje opinie lekarzy oraz pacjentów i wskaże najważniejsze kierunki zmian. Raport będzie opublikowany na przełomie czerwca i lipca.

***

O FUNDACJI
Fundacja K.I.D.S. to Klub Innowatorów Dziecięcych Szpitali - powstała, by zmieniać szpitale w przyjazne szpitale przyszłości. Wprowadza do nich innowacje i nowe technologie. Partnerem Fundacji jest Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.

Fundacja pracuje nad rozwiązaniami, które poprawiają komfort pacjentów i warunki pracy lekarzy w całej Polsce, zapraszając do współpracy kolejne dziecięce szpitale i wykorzystując innowacyjne rozwiązania m.in. VR czy telemonitoring. Więcej informacji o Fundacji na stronie: www.kids.org.pl

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze