"Wielkie badanie szpitali dziecięcych" Fundacji K.I.D.S.

Fundacja K.I.D.S. prowadzi badanie ankietowe doświadczeń rodziców małych pacjentów oraz pracowników medycznych szpitali pediatrycznych. Badanie pozwoli przygotowywać kolejne projekty Fundacji.

  • Szpital oczami pacjentów oraz pracowników – trwa „Wielkie badanie szpitali dziecięcych” Fundacji K.I.D.S.
  • Zespół badaczy K.I.D.S. przygotował ankietę, która pozwoli lepiej poznać i zrozumieć potrzeby i opinię osób, które na co dzień związane są ze szpitalami dziecięcymi
  •  Fundacja K.I.D.S., czyli Klub Innowatorów Dziecięcych Szpitali, podejmuje działania, które mają na celu transformację szpitali w miejsca przyjazne dzieciom, rodzicom oraz ich pracownikom

Fundacja K.I.D.S., czyli Klub Innowatorów Dziecięcych Szpitali, podejmuje działania, które mają na celu transformację szpitali w miejsca przyjazne dzieciom, rodzicom oraz ich pracownikom.

W ciągu pierwszych dwóch lat działania, Fundacja przeprowadziła projekty modernizacyjne o wartości ponad 2 milionów złotych. Dodatkowo, zespół ponad 200 ekspertów prowadzi projekty wdrażania innowacji, które mają ograniczyć stres małych pacjentów związany z wizytą w szpitalu.

Zaprezentowany w sierpniu ubiegłego roku raport K.I.D.S. „Dziecięce Szpitale Przyszłości” wskazał możliwe obszary transformacji tych placówek oraz pozwolił poznać najważniejsze kierunki zmian. By planować kolejne działania, Fundacja postanowiła poznać i zrozumieć potrzeby i opinię osób, które na co dzień związane są ze szpitalami dziecięcymi.

W tym celu zespół badaczy K.I.D.S. przygotował ankietę, która pozwoli spojrzeć na te placówki oczami wszystkich pracowników medycznych, ale także rodziców i opiekunów małych pacjentów.

Ankieta została stworzona w dwóch obszarach:
• W części skierowanej do rodziców i opiekunów pacjentów znalazły się pytania jakościowe badające doświadczenia dziecka w szpitalu: od momentu przyjęcia i procedur z tym związanych, przez pobyt w oddziale, uzyskane informacje od personelu medycznego, aż po wypis i opiekę poszpitalna.
W tej części pojawiają się również pytania o warunki lokalowe, posiłki, dodatkowe zajęcia dla dzieci czy wyposażenie pokoi.

• W części skierowanej do personelu Fundacja chce poznać potrzeby szpitali słuchając głosu tych, którzy na co dzień wspierają małych pacjentów.

- Cieszymy się, że badanie na tym etapie wspierane jest przez wiele kluczowych placówek z całego kraju, które włączyły się do projektu. Każdy głos jest dla nas bardzo ważny, dlatego zachęcamy wszystkie osoby posiadające doświadczenia związane ze szpitalami dziecięcymi o uzupełnienie ankiety. Dzięki temu wspólnie możemy zmieniać je na lepsze - mówi Tomasz Rudolf, wiceprezes ds. innowacji w Fundacji K.I.D.S

Ankieta jest pierwszym etapem badania.

Badanie dostępne jest na stronie partnera projektu – platformy badawczej Webankieta.pl - https://badaniekids.webankieta.pl/ do końca maja. Na podstawie zgromadzonych wyników przygotowany zostanie raport, który podsumuje opinie lekarzy oraz pacjentów i wskaże najważniejsze kierunki zmian. Raport będzie opublikowany na przełomie czerwca i lipca.

***

O FUNDACJI
Fundacja K.I.D.S. to Klub Innowatorów Dziecięcych Szpitali - powstała, by zmieniać szpitale w przyjazne szpitale przyszłości. Wprowadza do nich innowacje i nowe technologie. Partnerem Fundacji jest Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.

Fundacja pracuje nad rozwiązaniami, które poprawiają komfort pacjentów i warunki pracy lekarzy w całej Polsce, zapraszając do współpracy kolejne dziecięce szpitale i wykorzystując innowacyjne rozwiązania m.in. VR czy telemonitoring. Więcej informacji o Fundacji na stronie: www.kids.org.pl

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum