Zaufanie do szczepień ochronnych. 20 września konferencja naukowa

Konsorcjum uczelni wyższych organizuje konferencję naukową "Budowanie zaufania do szczepień ochronnych z wykorzystaniem najnowszych narzędzi komunikacji i wpływu społecznego". Wydarzenie odbędzie się 20 września.

Zaufanie do szczepień ochronnych. 20 września konferencja naukowa
Zaufanie do szczepień ochronnych. Przed nami konferencja naukowa. Fot. AdobeStock
  • 20 września odbędzie się konferencja naukowa dotycząca zaufania do szczepień ochronnych
  • - Problematyka dyskusji dotyczyć będzie zagadnień związanych z komunikacją i promocją wiedzy opartej o dowody naukowe oraz promowaniem zdolności weryfikacji informacji medialnych poprzez konsultacje z autorytetami w danej dziedzinie - podkreślają organizatorzy
  • Udział online w konferencji nie wymaga rejestracji, a zapis video na żywo dostępny będzie na stronie internetowej www.medfake.pl

Konferencja naukowa dotycząca zaufania do szczepień ochronnych

We wtorek, 20 września, odbędzie się - w formie online - bezpłatna konferencja naukowa "Budowanie zaufania do szczepień ochronnych z wykorzystaniem najnowszych narzędzi komunikacji i wpływu społecznego". 

Konferencja, jak czytamy w zapowiedzi, jest kierowana do ekspertów ze środowisk naukowych, akademickich, medycznych, psychologii społecznej, nowoczesnych technologii w zakresie medycyny czy mediów. 

- Problematyka dyskusji dotyczyć będzie zagadnień związanych z komunikacją i promocją wiedzy opartej o dowody naukowe oraz promowaniem zdolności weryfikacji informacji medialnych poprzez konsultacje z autorytetami w danej dziedzinie - podkreślają organizatorzy. 

Zakres merytoryczny konferencji będzie podzielony na cztery główne obszary:

  • Program szczepień ochronnych - analiza stanu faktycznego, szanse i wyzwania
  • Szczepienia i społeczeństwo: moralność, wpływ społeczny i myślenie spiskowe
  • Jak współcześnie skutecznie promować szczepienia?
  • Dezinformacja naukowa - zagrożenie cywilizacyjne, czy chwilowy epizod? 

- Głównym celem projektu jest podniesienie zaufania do szczepień ochronnych w Polsce poprzez opracowanie narzędzi skłaniających pacjentów do odrzucenia nieprawdziwych twierdzeń medycznych w zakresie szczepień - przyznają organizatorzy.

Organizatorami wydarzenia jest konsorcjum uczelni: Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego w Warszawie, Uniwersytet SWPS, Warszawski Uniwersytet Medyczny oraz Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie. Projekt finansowany jest przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu „Społeczny i gospodarczy rozwój Polski w warunkach globalizujących się rynków” Gospostrateg II. 

Podczas wydarzenia, równolegle, będzie się odbywała również konferencja prasowa, gdzie przekazane zostaną aktualne informacje, dotyczące tematyki szczepień ochronnych. 

Udział online w konferencji nie wymaga rejestracji, a zapis video na żywo dostępny będzie na stronie internetowej www.medfake.pl. Konferencja rozpocznie się o godz. 9 i potrwa do 16. 

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum