XXIV Warsaw Course on Cardiovascular Interventions Online

Warsaw Course on Cardiovascular Interventions (WCCI, 28-30 września 2020 r.) jest jedną z najważniejszych konferencji kardiologii interwencyjnej w Europie. Organizowana w Warszawie pod auspicjami Asocjacji Interwencji Sercowo-Naczyniowych (AISN) Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego od ponad 20 lat gromadzi kardiologów, kardiologów interwencyjnych, kardiochirurgów i specjalistów z całego świata.

XXIV Warsaw Course on Cardiovascular Interventions Online

Multimedialne prezentacje, symultaniczne konferencje oraz interaktywne warsztaty praktyczne od prawie ćwierćwiecza są punktem odniesienia co do jakości oraz warsztatu pracy kardiologów interwencyjnych i kadr medycznych związanych z medycyną sercowo-naczyniową w Polsce i na świecie. W tym roku WCCI po raz pierwszy odbędzie się w hybrydowej formule, łączącej stacjonarną organizację z komunikacją online.

Tematem przewodnim tegorocznych Warsztatów, które odbywają się 28-30 września, jest rewaskularyzacja tętnic wieńcowych ze szczególnym uwzględnieniem wielonaczyniowej choroby wieńcowej, udrożnień przewlekle zamkniętych tętnic wieńcowych oraz choroby pnia lewej tętnicy wieńcowej.

- Dodatkowo w trakcie Warsztatów omówimy zagadnienia dotyczące chorób strukturalnych serca, w tym interwencje na zastawce aortalnej, mitralnej i trójdzielnej, a także zamykania uszka lewego przedsionka u pacjentów z migotaniem przedsionków i przeciwwskazaniami do przewlekłej terapii przeciwkrzepliwej. W programie Warsztatów znajdą się także sesje poświęcone interwencjom na tętnicach szyjnych i obwodowych - mówi prof. Adam Witkowski, prezes Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, dyrektor WCCI Warsaw.

Tradycyjnie, w trakcie Warsztatów zaplanowane są transmisje na żywo z ośrodków w Warszawie, Budapesztu, Brna i innych krajów. W trakcie WCCI, odbędzie się również druga edycja mini warsztatów WAR-CTO oraz pierwsza edycja mini warsztatów WAR-CHIP, przeznaczona dla zaawansowanych operatorów.

- Tak jak każdego roku, przyznamy Nagrodę Andreasa dla członka naszej społeczności, który w ostatnich 12 miesiącach wyróżnił się ponadprzeciętną aktywnością w kardiologii inwazyjnej. Mamy już swoich faworytów, zastanawiamy się jeszcze nad najlepszą zdalną formułą organizacji tej zawsze zapadającej w pamięć uroczystej części warsztatów - mówi prof. Witkowski.

Szczegóły dotyczące wydarzenia i rejestracja: http://wcci.pl/

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum