XXIII Międzynarodowy Kongres Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego

Od 26 do 28 września 2019 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach trwać będzie XXIII Międzynarodowy Kongres Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego - najważniejsze spotkanie naukowe i edukacyjne lekarzy kardiologów w Polsce.

XXIII Międzynarodowy Kongres Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

W Katowicach przedyskutowane zostaną aktualne problemy dotyczące chorób układu krążenia, a także zaprezentowane badania i metody diagnostyczne oraz najnowsze osiągnięcia z zakresu kardiologii, kardiochirurgii oraz nauk pokrewnych. Do Katowic zostali zaproszeni wybitni eksperci z kraju i zagranicy.

W ciągu trzech intensywnych dni obrad odbędzie się 130 sesji, z udziałem 500 wykładowców. W Kongresie uczestniczyć będzie ok. 6 000 gości.

- Cieszymy się, że Katowice po raz czwarty będą gospodarzem najważniejszego spotkania naukowego i edukacyjnego w Polsce skierowanego nie tylko do lekarzy kardiologów, ale również do lekarzy innych specjalności, lekarzy medycyny rodzinnej, internistów, pielęgniarek i techników medycznych oraz studentów medycyny - podkreśla prof. Zbigniew Kalarus, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego XXIII Międzynarodowego Kongresu PTK.

- Prace nad programem naukowym Kongresu stawiają sobie za cel jak najbardziej wszechstronne i wyczerpujące przedstawienie wyników badań, nowych metod diagnostycznych i terapeutycznych, oraz, jak co roku, wytycznych Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego - zaznaczają organizatorzy.

Także podczas tegorocznej edycji wydarzenia, PTK zaprasza do odwiedzenia Digital Cardio Area; to przedsięwzięcie, które w jednym miejscu skupia grono największych autorytetów środowiska kardiologicznego oraz firm, start-upów i instytutów realizujących zaawansowane technologicznie prace nad najnowocześniejszymi rozwiązaniami, służącymi codziennej pracy lekarzy i zdrowiu pacjentów.

Szczegółowy program i rejestracja: kongres2019.ptkardio.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum