XIV Konferencja Kardiologia Prewencyjna 2021 - wytyczne, wątpliwości, gorące tematy

XIV Konferencja Naukowa Sekcji Prewencji i Epidemiologii Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego "Kardiologia Prewencyjna 2021 - wytyczne, wątpliwości, gorące tematy" odbędzie się od 18 do 20 listopada 2021 r. w formie hybrydowej.

Wykładowcy i eksperci będą wykładać ze studia w Krakowie, a wszystkie sesje będą transmitowane w internecie. Zaplanowano trzy kanały transmisji. Udział w konferencji jest bezpłatny.

- W tym roku ponownie zmierzymy się z najważniejszymi wyzwaniami współczesnej kardiologii prewencyjnej. Komitet Naukowy konferencji przygotował wiele interesujących sesji, między dotyczące nadciśnienia tętniczego, dyslipidemii, cukrzycy, niewydolności serca, i choroby wieńcowej. W szczególności zapraszamy do udziału w debatach poświęconych otyłości oraz zasadności szerokiej suplementacji witaminy D i wapnia - podają organizatorzy wydarzenia.

W programie konferencji znalazły się też prezentacje najnowszych wyników dużych polskich projektów badawczych i inne doniesienia z krajowych i zagranicznych ośrodków naukowych. Zaplanowano też liczne sesje dydaktyczne, w tym dotyczące wytycznych Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego oraz sesje z udziałem przedstawicieli europejskich towarzystw naukowych.

Wzorem poprzednich lat do udziału w konferencji zaproszeni zostali najlepsi polscy wykładowcy i najwybitniejsi, cieszący się międzynarodowym uznaniem eksperci.

Więcej informacji: https://2021.kardiologiaprewencyjna.eu/

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum