XI Poznańskie Spotkania Kardiologiczne

W dniach 14 i 15 grudnia 2018 roku odbędą się XI Poznańskie Spotkania Kardiologiczne. Głównymi tematami konferencji będą w tym roku: niewydolność serca, prewencja nagłej śmierci sercowej, leczenie interwencyjne choroby wieńcowej i wad strukturalnych serca.

Konferencja odbywa się cyklicznie w Poznaniu. W roku 2017 wydarzenie obchodziło jubileusz dziesięciolecia, a w tym roku po raz pierwszy odbędzie się pod nazwą XI Poznańskie Spotkanie Kardiologiczne.

W czasie konferencji transmitowane będą „na żywo” zabiegi wykonywane w Pracowni Hemodynamiki I Kliniki Kardiologii I Kliniki Kardiologii Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Zostaną szczegółowo omówione dylematy leczenia przeciwzakrzepowego w kardiologii, postępowanie z pacjentami ze współistniejącą cukrzycą oraz problemy leczenia nadciśnienia płucnego.

Nowością będzie sesja poświęcona zatorowości płucnej oraz sesja przypadków klinicznych. Nie zabraknie także praktycznych sesji dedykowanych lekarzom internistom i lekarzom podstawowej opieki zdrowotnej, którzy spotykają się z chorymi na serce w swojej codziennej praktyce lekarskiej. Wszystkie prezentowane informacje będą oparte o aktualną wiedzę, w tym nowe wytyczne Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego.

Organizator: I Klinika Kardiologii Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

Szczegóły: www.sympomed.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum