XI Kongres Polskiego Towarzystwa Lipidologicznego

XI Kongres Polskiego Towarzystwa Lipidologicznego odbędzie się w dniach odbędzie się od 3 do 5 grudnia 2021 r. formie hybrydowej.

- Zależy nam na przekazaniu najnowszej wiedzy na temat zaburzeń lipidowych, między innymi ich leczenia, programów lekowych, nowych leków, terapii eksperymentalnych. Jak co roku w roli wykładowców zobaczymy najbardziej znane postaci światowej i polskiej lipidologii i kardiologii prewencyjnej, a całość Kongresu nadzorować będzie jak co roku prezes PTL, prof. Maciej Banach - informują organizatorzy.

W tym roku nie zabraknie nowości, między innymi: sesji przypadków klinicznych z codziennej praktyki klinicznej przedstawiane przez certyfikowanych lekarzy lipidologów PTL, sesji pro-contra, debat eksperckich, a także sesji z organizacjami pacjentów oraz sesji systemowych w których omówione zostanie ścieżka pacjenta z zaburzeniami lipidowymi.

Zaprezentowane zostaną także najnowsze wyniki badań z kongresów: ESC, NLA, ASPC czy AHA, a także najnowsze wytyczne europejskie. Przede wszystkim jednak dokładne omówione zostaną praktyczne wytycznych PTL oraz 5 innych towarzystw naukowych.

Program i rejestracja: https://kongres2021.ptlipid.pl/

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum