×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

XI Konferencja Polskiej Grupy Raka Płuca

W dniach 16-18 listopada 2017 r. odbędzie się w Warszawie XI Konferencja Polskiej Grupy Raka Płuca. Patronat nad konferencją objęło Międzynarodowe Stowarzyszenia do Badań nad Rakiem Płuca (International Association for the Study of Lung Cancer - IASLC).

XI Konferencja Polskiej Grupy Raka Płuca
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Pozwala to na korzystanie nie tylko z dorobku tej organizacji i osiągnięć ostatniej Światowej Konferencji Raka Płuca (WCLC 2017), ale także z udziału w warszawskiej konferencji zagranicznych ekspertów.

- Podobnie jak w latach poprzednich, chcielibyśmy omówić wszystkie aktualne zagadnienia związane z leczeniem chorych na raka płuca, podkreślając znaczenie wielodyscyplinarnego traktowania tego nowotworu - informują organizatorzy.

Osiągnięcia biologii molekularnej, rozwój technik torakochirurgii oraz technologii w radioterapii spowodowały, że coraz częściej leczenie jest profilowane do indywidualnych potrzeb każdego chorego. Korzyści odnoszone z leczenia zależą od decyzji podejmowanych wspólnie - przez specjalistów różnych dziedzin.

Jak co roku odbędą się warsztaty z udziałem anatomopatologów we współpracy z Polskim Towarzystwem Patologów oraz warsztaty torakochirurgiczne. Dodatkowo w programie tegorocznej konferencji znalazły się warsztaty dla pulmonologów i techników, dotyczące radioterapii oraz z diagnostyki obrazowej.

Tegoroczna konferencja jest zgodna z MedTech Europe Code of Ethical Business Practice. 

Organizator: Polska Grupa Raka Płuca

Miejsce: Centrum Konferencyjne w Centrum LIM
Warszawa, Al. Jerozolimskie 65/79

Szczegóły, program i rejestracja: www.bestofwclcrakpluca11.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze