XI Finał Konkursu Pielęgniarka Roku


7 i 8 kwietnia w Warszawie odbędzie się XI Finał Konkursu Pielęgniarka Roku organizowany przez Polskie Towarzystwo Pielęgniarskie.

Celem Konkursu jest wyłonienie i nagrodzenie pielęgniarek o najlepszym przygotowaniu zawodowym, teoretycznym i praktycznym, wzorowej postawie etycznej oraz zaangażowanych na rzecz rozwoju pielęgniarstwa i systemu opieki zdrowotnej.

Konkurs jest ogólnopolskim wydarzeniem promującym zawód pielęgniarki. Przeprowadzany jest w trzech etapach: lokalnym, wojewódzkim i ogólnokrajowym. Konkurs rozpoczyna się od zgłoszenia kandydatów przez pracodawców, którzy poddawani są ocenie w zakresie wiedzy i kompetencji zawodowych.

Tematem przewodnim tegorocznej XI edycji jest „Pielęgniarstwo wielokulturowe - wyzwaniem dla edukacji i praktyki pielęgniarskiej w Polsce”.

Podczas uroczystej Gala XI Ogólnopolskiego Finału Konkursu Pielęgniarka Roku, która odbędzie się 8 kwietnia o godz. 11.00 w auli Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, nastąpi ogłoszenie wyników konkursu. W uroczystości będzie uczestniczyć około 400 osób, pielęgniarek, liderek z całego kraju, przedstawicieli kadry kierowniczej, organizacji zawodowych oraz przedstawicieli szkół wyższych kształcących pielęgniarki i położne.

Konkurs jest projektem promującym bohaterów praktyki. Bohaterów, ponieważ w Konkursie uczestniczą osoby, które pomimo wszystkich trudności w pracy podejmują nowe wyzwania, mają odwagę myśleć i działać w sposób niestandardowy, przekraczać ograniczenia systemowe.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum