X Międzynarodowy Zjazd Polskiego Towarzystwa Medycyny Manualnej

Głównym tematem Zjazdu będzie: "Terapia Manualna w poprawie jakości życia".

Zjazd odbędzie się w dwóch częściach. 3 września odbędzie się III Międzynarodowa Konferencja Naukowa z cyklu „Prosto do Zdrowia” współorganizowana przez Zespół Rehabilitacji „Promyk” SP ZOZ w Zielonej Górze, PTMM oraz PTF o/Lubuski. Podczas Konferencji „Prosto do Zdrowia” zaplanowano dwie sesje naukowe o szeroko rozumianych problemach narastającej liczby wad postawy.

W czasie obrad  X Zjazdu Polskiego Towarzystwa Medycyny Manualnej w dniu 4 września 2010 r. przeprowadzone zostaną także dwie sesje naukowe dotyczące poprawy jakości życia przy zastosowaniu technik medycyny manualnej. W roli prelegentów wystąpią wybitni przedstawiciele świata nauki, w tym: przedstawiciele Polskiego Towarzystwa Medycyny Manualnej,  Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii, Polskiego Towarzystwa Rehabilitacji oraz przedstawiciele środowiska akademickiego z Krakowa, Wrocławia, Poznania, Gdańska i Łodzi.

W Konferencji wezmą udział również prelegenci z Niemiec, Rosji, Włoch i Francji. Zostaną zaprezentowane po raz pierwszy wyniki wieloletnich badań w zakresie wad postawy, prowadzonych przez zespół terapeutyczny z SP ZOZ „Promyk”. Wyniki tych badań  wskazują  zupełnie nowe możliwości diagnostyczne i terapeutyczne w zakresie kontroli i korekcji wad postawy.

Podczas Konferencji zostaną wypracowane kierunki postępowania profilaktycznego i terapeutycznego na kolejne lata walki z problemem „epidemii wad postawy”. Udział w Konferencji w dniu 3 września jest nieodpłatny.
 
Szczegółowy program  Konferencji i Zjazdu PTMM: www.promyk.zgora.pl i www.ptmm.pl
 
Organizator: Polskie Towarzystwo Medycyny Manualnej, tel: 510 190 976, www.ptmm.pl
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum