X Kongres Medycyny Rodzinnej

Jubileuszowe, dziesiąte już kongresowe spotkanie lekarzy rodzinnych jest okazją, aby poszukać odpowiedzi na prowokująco postawione pytanie: Medycyna rodzinna: opieka czy fabryka?

Czy lekarz to nadal wrażliwy na troski innych człowiek, z uporem i determinacją ratujący zdrowie i życie pacjenta? A może to zaledwie mały trybik w machinie produkującej świadczenia napędzanej zyskiem? Czy pacjent to w dalszym ciągu osoba, której obaw, potrzeb i problemów nie można zlekceważyć? A może anonimowy konsument świadczeń z numerem identyfikacyjnym za pośrednictwem którego przekazywane są środki na działalność szpitala czy przychodni?

Fabryka, taśma montażowa, a w niej ludzki trybik- to ciąg skojarzeń przywodzący na myśl jedną z najgłośniejszych scen filmowych kina z udziałem Charliego Chaplina. Czy dzisiejsza niefilmowa rzeczywistość ma z nią wiele wspólnego? Wykład inauguracyjny Kongresu będzie nawiązywać do rzeczywistości filmowej, a w trakcie sesji plenarnych, jak i równoległych zastanawiać się będziemy nad realiami życia codziennego lekarzy.

W czasie Kongresu organizatorzy chcą zwrócić uwagę między innymi na profilaktykę pierwotną układu krążenia.Mowa będzie o interwencjach w zakresie stylu życia oraz o substancjach psychoaktywnych. Niejednokrotnie w trakcie czerwcowych dni Kongresu będzie zarówno medycznie, jak i filmowo.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum