Webinar "Utrzymanie higieny jako system – korzyści i oszczędności dla szpitali i firm sprzątających"

W najbliższy czwartek – 15 lipca – w ramach cyklu Akademia MEDISEPT odbędzie się otwarty webinar poświęcony budowaniu komplementarnego systemu higieny – efektywnego kosztowo i funkcjonalnie.

Webinar wprowadza w tematykę budowania komplementarnego systemu higieny w jednostkach instytucjonalnych, w tym w służbie zdrowia.

Podczas szkolenia zostaną opisane elementy umożliwiające efektywne zarządzanie procesem utrzymania czystości powierzchni na oddziałach szpitalnych i ich wpływ na osiągnięcie wydajności kosztowej, czyli m.in. zmniejszenie wydatków na preparaty chemiczne i skrócenie czasu pracy personelu sprzątającego.

Efekty wdrażania systemów higieny zostaną zaprezentowane w formie studium przypadku Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 4 w Lublinie oraz na bazie doświadczeń jednej z największych firm sprzątających – CLAR SYSTEM.

Webinar poprowadzi Waldemar Ferschke, lekarz, specjalista I stopnia w zakresie epidemiologii; wiceprezes firmy MEDISEPT odpowiedzialny za innowacyjne projekty działu badawczo-rozwojowego.

- Budowanie komplementarnego systemu czystości może stać się sposobem na zapobieganie zakażeniom, długiemu czasowi pobytu pacjenta w szpitalu, a co za tym idzie – wzrostowi kosztów leczenia. W ostatnich miesiącach sytuacja kryzysowa uwidoczniła, jak ważne są działania prewencyjne oparte na bazie sprawdzonych i skutecznych rozwiązań higienicznych. Przy tym warto dodać, że to właśnie zastosowanie komplementarnego systemu higieny prowadzi do zwiększenia skuteczności działań przy równoczesnym zachowaniu efektywności kosztowej i funkcjonalnej - mówi Waldemar Ferschke.

Termin webinaru: 15 lipca, godzina 18.

Udział w szkoleniu online jest bezpłatny.

Link do zapisów na webinar: https://webinar.medisept.pl/2021-07-15/
***
Medisept Sp. z o.o. jest w 100% polskim producentem kompleksowych rozwiązań w zakresie higieny i dezynfekcji. Od 25 lat dostarcza produkty dla sektora profesjonalnego: służby zdrowia, przemysłu i firm sprzątających, a od niedawna oferuje produkty dla klienta detalicznego. Spółka wytwarza produkty biobójcze do rąk i powierzchni zarejestrowane w Urzędzie Rejestracji PLWMiPB. W 2019 roku posiadała 10% udziału rynku szpitalnego zaopatrzenia w dezynfekcję. Zarząd firmy stanowią prezes (farmaceuta) Przemysław Śnieżyński oraz wiceprezes (lekarz epidemiolog) Waldemar Ferschke.

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum